Mlsání bez výčitek: datle jsou pochoutka, která pomůže zhubnout a posílí organismus nejen před zimou

Proč jsou datle tak oblíbenou potravinou? Zajistí nejen dostatek energie, ale také dokážou zdraví v mnohém ulevit. Je to sice nutriční bomba, ale pokud nekoukáte na diety, datle budou skvělým doplňkem vašeho jídelníčku. Navíc vás mohou ochránit před mnoha různými nemocemi. Vaše tělo vám poděkuje, pokud tento druh ovoce vyzkoušíte.

Jaké výhody mají datle?

V datlích najdete kromě vitaminů také bór, který zajistí, že budete mít zdravé kosti. Kromě toho obsahují fosfor, draslík nebo vápník. Datle jsou k sehnání většinou v sušené formě, které jsou sice více kalorické, ale zato zasytí. Navíc obsahují také vlákninu a díky tomu se vám zlepší trávení. Datle byste tak měli do jídelníčku zařadit také preventivně.

Doporučený článek:  Vejce vařená správnou dobu nevytvoří okolo žloutku modrý okraj

Díky datlím se lépe vyrovnáte se stresovými situacemi. V datlích najdete vitamin B6, který pozitivně působí na mozek. Čím více tohoto vitaminu do svého těla dostanete, tím lépe se budete cítit nejen po fyzické, ale také po psychické stránce. Navíc budete mít dostatek energie a bude se vám lépe vstávat. Sportování pro vás bude součástí zdravého životního stylu.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky datlím budete snadno hubnout

Konzumací datlí můžete posílit činnost srdce. Draslík, který datle obsahují, snižuje krevní tlak a také zamezuje vzniku srdečních chorob. Navíc se snadno můžete zbavit také rizika vzniku rakoviny tlustého střeva nebo dalších orgánů. Pravidelnou konzumací datlí si zvýšíte počet dobrých bakterií v těle. A datle vám navíc pomohou i zhubnout, protože podporují imunitu a nastartují metabolismus.

Doporučený článek:  Vavřínové listy jsou ceněny od starověku. Poznejte jejich magické účinky i vy

Datle jsou sice méně dostupné, a to zvlášť v zimním období, ale vyplatí se je kupovat v létě a nasušit si je pro vlastní potřebu. Můžete je pak jíst nejen jako svačinku, ale také je přidat do různých dezertů nebo čerstvé do ovocných salátů. Vyplatí se po nich sáhnout pokaždé, když budete mít chuť na sladké.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-dates
.

Doporučené články