Zelí je víc než oblíbená příloha. Ve formě obkladu uleví od bolestí i zánětu

Zelí je skvělá surovina, která je vhodná nejen k jídlu, dokáže také pomoci při kožních problémech nebo jiných zdravotních komplikacích. Zelí patří mezi přírodní léky, které se používají v alternativní medicíně. Můžete si s ním ulevit v případě zánětu prsu nebo při bolestech kloubů. To ale nejsou jediné problémy, které můžete pomocí zelí vyřešit. Obklady z listů zelí jsou velmi oblíbené a my vám ukážeme, proč tomu tak je.

Zelné obklady mohou být účinnější než prostředky z lékárny

Pokud vás bolí klouby nebo se trápíte při kojení dítěte, můžete si ještě před návštěvou lékárny pomocí právě zelím. Jeho listy obsahují spoustu živin, které pomohou od bolesti a dokážou vyléčit zánět. Na co jiného se ještě bude zelí hodit? Zelí obsahuje spoustu vitaminů a minerálů, které naše tělo potřebuje. Je také bohaté na vlákninu a kyselinu listovou. Kromě toho v něm najdete i hořčík, draslík a další látky.

Doporučený článek:  Každá země má svůj typický sváteční pokrm

Díky obsahu nutričních hodnot je zelí skvělým prostředkem pro regeneraci. Má také čisticí vlastnosti. Nejčastěji se používá ve formě obkladů, ale můžete si jím také posílit paměť. Zelný obklad se hodí například na bolestivé klouby, kterým se okamžitě uleví díky protizánětlivým účinkům.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si udělat také zelnou šťávu

Jestli chcete, můžete vypít také šťávu ze zelí. Zbavíte se tím vředů a také je to skvělý lék na kocovinu, stejně jako lák z naložených okurek. Pokud si uděláte obklad z kapusty, zbavíte se mimo jiné také křečových žil nebo hnisavých ran. Rozhodně se vyplatí mí takové druhy zeleniny u sebe, protože se jedná o rychlou a hlavně levnou pomoc.

Doporučený článek:  Třídit odpad mnoho lidí odmítá. Důvodů mají několik

Zábaly jsou velmi jednoduché na přípravu. Jestli nevíte, jak na to, poradíte vám. Při přikládání na ránu ji musíte nejprve umýt, aby byla čistá, až poté je možné přiložit obklady. Citlivou oblast pak ovažte, aby listy dobře držely. Nezapomeňte si pravidelně listy měnit, protože čerstvé budou zase o něco účinnější.

Zdroj: https://blog.firsttunnels.co.uk/natural-healing-anti-inflammatory-cabbage-compress/
.

Doporučené články