Mraznička pomůže uchovat potraviny dlouho čerstvé. Některé produkty tam však nepatří, hrozí i otrava

Dnešní doba nabízí daleko více možností, než tomu bylo kdysi dávno. Od rozmanitého výběru v obchodech, pěstování až po objemné ledničky a mrazničky. Tyto spotřebiče pojmou velké množství potravin a právě zmrazování potravin bývá velice oblíbeným způsobem, jak uchovat potraviny. Tento způsob uskladnění potravin má výhodu v:

  • zachování chuti,
  • zachování vůně,
  • zachování nutriční hodnoty.

Je potřeba si dávat ale pozor, ne všechny produkty lze zamrazit.

Sycené nápoje a potraviny bohaté na vodu

Rozhodně se vyvarujte skladování sycených nápojů s oxidem uhličitým. Zmrazení takových nápojů může způsobit explozi a následné poškození mrazničky. Pokud vám nápoje nevybuchnou, po rozmrazení chuť a konzistence nezůstanou stejné.

Doporučený článek:  3 oblíbené nápoje, které nemocným ledvinám jen přitíží: tento seznam nikoho nepotěší

Mezi další potraviny, které se nehodí zamrazovat, patří ovoce a zelenina s velkým obsahem vody (okurky, meloun, hlávkový salát a kiwi). Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá. Proces zmrazení těchto produktů má za následek ztrátu pevnosti a změnu struktury.

Zdroj obrázku: Freepik

Mléčné výrobky a výrobky ze škrobu

Mléčné výrobky, jakými jsou jogurt, tvaroh nebo majonéza, se během rozmrazení oddělí a stanou se vodnatými a tvrdé sýry křehčími.

Máte v plánu zamrazit uvařené brambory, rýži nebo těstoviny? Tak to v žádném případě nezkoušejte, po rozmrazení budou měkké, kašovité, a tudíž nevhodné ke konzumaci. To platí i v případě, že plánujete zmrazit polévku, která obsahuje brambory nebo těstoviny, třeba nudle.

Doporučený článek:  Potraviny, které nestojí takřka nic, přitom patří mezi výživové a vitamínové bomby

Vejce a produkty již jednou zmrazené

Na mrazení vajec panují různé názory. Nesmíte zapomínat, že vejcím může prasknout po zmrazení skořápka. Jestli už se rozhodnete ke zmrazení vajec, pak pouze syrové, jelikož vařené získají gumovou konzistenci.

Tady je potřeba dávat největší pozor! Potraviny jednou zmrazené už podruhé nezamrazujte. Můžete dopadnout špatně, protože vám bude hrozit otrava. Jediným řešením je tepelná úprava po prvním rozmrazení a poté následné opětovné zamrazení.

Zdroj: https://www.thejakartapost.com/life/2019/06/03/foods-you-should-not-store-in-freezer.html
.

Doporučené články