Olej z hroznových jader dodá tělu vzácný vitamín E, skvěle působí na pleť i vlasy

Hroznový olej je především skvělý pro kosmetiku, kterou můžete využít v každodenní péči o pleť a vlasy. Už ovšem není tak vhodný do kuchyně. Nahradit však může jakýkoli noční krém. Dobře se vstřebává, nedráždí, zvlhčuje, vyživuje a regeneruje suché a poškozené vlasy.

Olej z hroznových jader

Olej z hroznových jader se vyrábí z jader révy, která jsou vedlejším produktem v procesu výroby vína. Dnes se považuje za jeden z nejlepších produktů, pokud jde o péči o naše tělo. Perfektně působí na pokožku a vlasy. Stojí za to koupit jeho nerafinovanou verzi, neboť obsahuje hodnotnější složky. Olej z hroznových jader se používá také v kuchyni, ale nedoporučuje se na něm smažit. Používá se za studena a přidává se například do salátů.

Doporučený článek:  Zavařování vytvoří zásoby ovoce a zeleniny na měsíce, díky tomu ušetříme

Olej z hroznových jader je průhledný, téměř bez zápachu. Má velmi jemnou chuť. Obsahuje velké množství antioxidantů. Jedna lžíce oleje zajistí denní potřebu vitamínu E. Hroznový olej má příznivý vliv na naši pokožku. Je zcela přírodní a neobsahuje chemikálie. Posiluje lipidovou bariéru pokožky a zpožďuje proces stárnutí, což nám umožňuje udržet si mladší vzhled déle. Olej z hroznových jader je vysoce kompatibilní s mazem naší pokožky. Jeho použití může zmírnit zánět a pomoci regulovat produkci mazu. Vysoký obsah minerálů vyživuje tělo.

Doporučený článek:  Brambory kombinované s vejci zatěžují trávení a snižují výživovou hodnotu
Zdroj obrázku: Freepik

Použití hroznového oleje

Hroznový olej má relativně nízký stupeň komedogennosti, to znamená, že je to lehký olej. Absorbuje se dobře a nezatěžuje póry. Je univerzální a dobře funguje pro všechny typy pleti. Zklidňuje zánět a dokonale zvlhčuje pokožku. Nezanechává mastný film na kůži ani neobsahuje dráždivé látky pro kůži. Hroznový olej bude v každodenní péči dokonalý. Můžete jej použít přes noc namísto krému. Je to dobrý prostředek pro každodenní masáž obličeje.

Olejování vlasů je populární postup, který se provádí ke zlepšení jejich stavu, a hroznový olej je pro tento účel ideální. Perfektně zvlhčuje pokožku hlavy a posiluje kořínky. Díky tomu budou vlasy pružnější a odolnější vůči poškození. Olej je vhodný pro slabé a středně silné vlasy. Stačí ho aplikovat na pokožku hlavy a lehce vmasírovat. Vlasy můžeme zabalit do ručníku, jelikož olej se bude lépe absorbovat v teplých podmínkách. Necháme ho na vlasech nejméně 2–3 hodiny, ale lze ho nechat působit i celou noc. Nezapomeňte však na následné smytí oleje pomocí šamponu.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/318395
.

Doporučené články