Zbavit hrnečky tmavých skvrn nemusí být těžké. Přímo v kuchyni najdeme rychlou pomoc

Čajové nebo kávové usazeniny jsou problémem mnoha domácností. Hrnky můžete mýt, jak často chcete, ale po nějaké době stejně uvidíte, že usazeniny se objevují po jejich stranách. Jak se sedimentu ale zbavit, pokud chcete mít nádobí dokonale čisté? Existují domácí metody a triky, kterými si můžete od nečistot pomoci. Usazeniny jsou problémem, který můžete velmi snadno vyřešit, stačí jen sáhnout po správných prostředcích.

Naše babičky věděly, jak na to

Odstraňování nečistot bylo velmi náročné hlavně v dřívějších dobách, protože naši předci neměli takové vychytávky, jako jsou dnes. Vejdete do obchodu a najdete tam spoustu prostředků proti různým druhům nečistot. I domácí metody ale fungují, navíc jsou snadno k dostání, většinou stačí sáhnout do kuchyně. Jsou levné a nezatěžují životní prostředí, takže je můžeme doporučit také těm, kteří si nevědí rady s odolnou špínou a usazeninami.

Doporučený článek:  Pravidelné čištění a údržba zajistí delší životnost mikrovlnné trouby

Můžete použít například citron, jehož účinky naše babičky znaly už dávno. Ten má totiž spoustu skvělých vlastností nejen pro zdraví, ale také pomůže při čištění kuchyňského nádobí i koupelen. Usazeniny se zbavíte už do hodiny a hrnky se budou krásně lesknout. Další možností je použití jedlé sody. Ta pomůže především od vodního kamene, ale rozhodně se vyplatí ji mít po ruce při čištění nádobí, ve kterém se usadil sediment.

Zdroj obrázku: Freepik

Co ještě můžete zvolit na čištění hrnků?

Na čištění a celkově úklid domácnosti se ještě hodí ocet, který má skvělé dezinfekční vlastnosti a pomůže vám odstranit usazeniny z hrnků a vůbec nádobí celkově. Použít ale můžete také prášek do pečiva nebo místo citronu zvolit kyselinu citronovou, která má stejné vlastnosti. Můžete si tak vyrobit pastu, kterou odstraníte nečistoty a zároveň zajistíte, že se nádobí bude lesknout a špína na něj tolik nepůjde.

Doporučený článek:  Čerstvost chleba prodlouží správné skladování a několik kostek cukru

Smíchejte lžičku jedlé sody se šťávou z poloviny citronu, zamíchejte a pastu naneste na nečistoty. Nechte chvíli působit a uvidíte, že usazeniny se začínají ztrácet. Pak už stačí vzít houbičku a saponát a hrnky klasicky umýt. Můžete vyzkoušet také sůl nebo zubní pastu, se kterou také dokážete vyčistit mnohé.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/the-best-way-to-remove-old-coffee-stains-from-mugs-carafes-tips-from-the-kitchn-200957
.

Doporučené články