Zásuvka pod troubou má překvapivě praktické využití. Uložit sem plechy je chyba

Mnoho lidí dává nádobí a různé kuchyňské doplňky do zásuvky pod troubu. Účel tohoto místa je však poněkud jiný. Tato zásuvka není bez důvodu, výrobci těchto zařízení umístili zásuvku na toto místo schválně. V dnešním článku vám odhalíme její tajemství.

Tajemná zásuvka

Většina lidí ukládá do této zásuvky plechy a formy na pečení. V některých domácnostech je to ideální místo také pro příbory a talíře. Nedostatek prostoru v kuchyňských skříních nás nutí hledat jiná řešení a místa, kam uložit různé kuchyňské pomůcky. Najdou se dokonce i tací, kteří o existenci této zásuvky ani nevědí.

Doporučený článek:  Sklenice vody po ránu nastartuje metabolismus a podporuje správnou hydrataci. Ideální je voda teplá

Myslí, že jsou to jen dvířka, která k ničemu neslouží. Přitom má tento prostor praktický účel. Trouba během pečení vydává teplo i směrem dolů, takže jídlo uložené v této zásuvce zůstane déle teplé. Původně se do této zásuvky ukládalo jídlo, aby nevychladlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění zásuvky

Potraviny musí být skladovány ve sterilních podmínkách. Nezapomeňte tedy na pravidelné čištění zásuvky pod troubou. Nepoužívejte silné detergenty, vystačíte si jen s jedlou sodou a teplou vodou. Zásuvky vyjměte a vyprázdněte a zbylé jídlo sesbírejte navlhčeným hadříkem. Nalijte teplou vodu do misky a přidejte dvě polévkové lžíce jedlé sody.

Doporučený článek:  Jedno jablko denně udrží celé tělo v kondici. Ne každému však prospěje

Měkkou houbu navlhčete v roztoku a vyždímejte. Celou zásuvku důkladně umyjte. Zbytek čisticího prostředku otřete navlhčeným hadříkem a zásuvku vytřete suchou papírovou utěrkou. Dejte jej na místo a použijte pro skladování čerstvých jídel. Dávejte si však pozor, abyste zde jídlo náhodou nezapomněli. Zapomenuté jídlo může velmi snadno zplesnivět. Následné čištění by mohlo být velmi nepříjemné.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/drawer-under-oven/
.

Doporučené články