Za nedostatečným chlazením ledničky stojí často běžné chyby

Je dnes těžké si domácnost bez ledničky představit. Tento nezbytný kuchyňský prvek nám umožňuje uchovávat potraviny déle a udržovat je čerstvé. Co ale dělat, když lednička, nebo chladicí boxy v restauracích začnou selhávat a nedokážou správně chladit? Pokud je váš spotřebič stále relativně nový, měl by bezproblémově plnit svou funkci. V tomto článku se zaměříme na možné příčiny, proč lednička nefunguje správně, a zjistíme, zda by na vině mohly být naše vlastní návyky.

Organizace potravin v ledničce

Nakupování předem se stalo fenoménem, který ovlivňuje mnoho z nás. Nabízí nám pohodlí a šetří spoustu času každý den. S tímto přístupem si můžeme dovolit nakoupit větší množství potravin, protože se nemusíme obávat, že by se zkazily v lednici, že ano? Tento způsob myšlení ale může mít negativní dopad na správný provoz našeho zařízení. Když je lednička přeplněná, nedokáže efektivně fungovat. Plné využití každého centimetru volného prostoru může omezit proudění vzduchu a narušit správnou činnost kompresoru, který je odpovědný za rovnoměrné rozložení chladicí kapaliny. Proto je vždy důležité organizovat potraviny tak, aby se nedotýkaly stěn ledničky. Dbejte na to, aby obaly nezakrývaly mřížky ani otvory ve vnitřním prostoru ledničky.

Doporučený článek:  Jahody potřebují před konzumací důkladně omýt
Zdroj obrázku: Freepik

Správné umístění ledničky

Před rozhodnutím umístit ledničku do kuchyně je důležité zvážit správné umístění tohoto praktického kuchyňského spotřebiče. Při výběru modelu je třeba dbát na jeho vhodnost pro dané umístění. Je nezbytné dodržovat správné odstupy od stěn při umisťování ledničky. Pokud si všimnete, že lednička nefunguje správně, zkuste ji trochu posunout – optimální vzdálenost mezi zařízením a stěnou by měla být kolem 10 centimetrů. Je také doporučeno vyhnout se umístění vedle radiátoru nebo trouby, které generují velké množství tepla. Správné větrání je klíčové pro ochranu ledničky před poruchami, jejichž opravy často představují finanční zátěž.

Doporučený článek:  Tipy pro úspornější používání elektrického sporáku

Uzavření a těsnění ledničky

Je důležité vždy pečlivě zavírat dveře ledničky. Potraviny by měly být uspořádány tak, aby nebránily správnému uzavření. Pokud dvířka nejsou správně zavřena, studený vzduch uniká z ledničky a dovnitř se volně dostává teplý vzduch, což vytváří dojem, že lednička nefunguje dostatečně. Je proto důležité pravidelně kontrolovat stav těsnění. Pro kontrolu můžete po zavření ledničky položit ruku ke dveřím. Pokud cítíte chlad, je to zřejmý signál, že je nutné těsnění vyměnit. Správné uzavření a neporušené těsnění jsou klíčové pro udržení chladu a správné fungování ledničky.

Zdroj: https://reviewed.usatoday.com/refrigerators/features/youve-been-storing-your-food-wrong-here-are-all-the-right-ways
.

Doporučené články