Skoncujte s nespavostí jednou provždy. Tyto produkty vám popřejí dobrou noc

To, kolik spíme, je pro správné fungování těla velmi podstatné. Díky správnému množství spánku můžeme správně fungovat. Takže pokud chcete spát celou noc, stojí za to vědět, které věci je lepší před spaním nedělat. I malé detaily dokážou ovlivnit kvalitu vašeho spánku.

Význam spánku

Přiměřený spánek je nesmírně důležitý. Je faktorem, který podmiňuje jeho správnou práci. Během spánku se snižuje regenerace, stres a napětí, jakož i akumulace síly a energie. Tento komplexní fyziologický proces má mimo jiné vliv na hormonální, nervový a imunitní systém, stejně jako na paměť, koncentraci, náladu, tělesnou hmotnost a pohodu.

Doporučený článek:  Voda z rýže je skvělá na vlasy, pro mytí nádobí i k pití

Nekvalitní spánek, časté buzení a podobné problémy jsou potíže, o kterých byste se měli poradit se specialistou. Nedostatek spánku má negativní vliv na zdraví. Přispívá ke vzniku cukrovky, obezity, kardiovaskulárních chorob včetně hypertenze, deprese a demence. Odhaduje se, že nespavost postihuje stále více lidí. Je to porucha, která se často ignoruje.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná strava, klidný spánek

Melatonin, hormon produkovaný epifýzou, je primárně zodpovědný za pocit ospalosti. K jeho produkci přispívá mimo jiné tryptofan. Je to aminokyselina, kterou tělo nevyrábí, takže se musí dodávat s jídlem. Proto je vhodné zařadit mléčné výrobky, maso a ryby, ale také špenát, banány, dýňová semena, ořechy, vejce a luštěniny.

Doporučený článek:  Šetřit vodou může každý. I malé změny každý den přispějí k úspoře a ušetří tisíce korun

Lehká večeře, která vám pomůže usnout, můžou být například sendviče a hummus. Pasta na bázi cizrny je zdrojem vitamínu B6 pro hluboký spánek a hodnotných bílkovin. Kromě toho se doporučuje jíst ovesné vločky. I když jsou spojeny hlavně se snídaní, jíst je k večeři je stejně výhodné. Jsou plné vlákniny, železa a fosforu a navíc hořčíku, který podporuje usínání. Můžete sáhnout po bylinných infuzích před spaním.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/9-foods-to-help-you-sleep
.

Doporučené články