Vysoké ceny potravin trápí stále větší procento lidí. Jednoduché triky pomohou ušetřit

Jak už víte, nakupovat byste nikdy neměli chodit hladoví a je nejlepší s sebou mít seznam potravin, které skutečně chcete nakoupit. Je totiž doba, kdy se šetří na všem, a je to vidět nejen na energiích, ale také na potravinách. Zdražuje se nejen jídlo, ale také další komodity. Co se jídla týče, poznáme to nejvíce na pečivu, ale také na mléčných výrobcích nebo mase. Jak se tedy dá ušetřit?

Levnější nákupy jsou dnes nutnost

Pro někoho jsou nákupy v akci velkou potupou, pro jiného je to ale jediný způsob, jak ušetřit peníze. Pokud máte na jednom místě několik různých obchodů, vyplatí se je obejít všechny, pokud mají za akční ceny různé zboží. Většinou je to ale bohužel naopak, podobné zboží mívají třeba dva nebo tři obchody v akci v jeden čas. Obchodníci ale často využívají neznalosti nakupujících a nechají je utrácet mnohem větší peníze.

Doporučený článek:  Rajčata můžeme zpracovat na sto způsobů. Využití najdou i ta nezralá

A co byste nakupovali vy, kdybyste měli omezený rozpočet a už jste si nemohli dovolit to, co dřív? Plýtvání jídlem je na celém světě obrovským problémem, na druhou stranu někteří lidé ani nemají co jíst, protože žijí v chudé zemi a nemají peníze. Při nakupování mohou pomoci nejen aplikace, ale také zdravý rozum. Připravujte se na každý nákup a ušetříte tak i stovky korun.

Zdroj obrázku: Freepik

Potraviny zdražují postupně

Již od začátku letošního roku můžete pozorovat nejen zdražování pohonných hmot, ale také potravin. Kostka másla dnes stojí skoro dvakrát tolik, než tomu bylo dřív. Že by ale nabyla na hmotnosti, to se říct nedá. Kvůli inflaci si musí mnoho lidí odpustit některé potraviny, které byly dřív součástí jejich lednice. Inflace se navíc pořád zvyšuje a nikdo neví, jaké maximální hodnoty může dosáhnout.

Doporučený článek:  Květák i brokolice můžeme zpracovat na spoustu chutných způsobů

Šetřit na potravinách můžete především tím, že si budete dělat jídelníček dopředu a podle toho také nakupovat. Nevyplatí se chodit do obchodu hladoví, protože v takovém případě koupíte i potraviny, na které máte chuť, ale které vám nic nedají. Vhodné je také používání různých aplikací, do kterých si dáte seznam potravin nebo vám pomohou určit cenu.

Zdroj: https://www.cnbc.com/select/how-to-save-on-groceries/
.

Doporučené články