Vinná past lapí mouchy a sníží jejich výskyt v domácnosti

Mouchy jsou vytrvalí škůdci, kteří se mohou rychle stát velkou obtíží, zejména během teplejších měsíců. Mohou narušit venkovní aktivity, kontaminovat jídlo a šířit nemoci. I když existuje mnoho metod, jak se zbavit much, jedinečný a účinný přístup zahrnuje použití vína k vytvoření pasti. V tomto článku představíme koncept vinné pasti, poradíme, jak ji sestavit a jak vám může pomoci získat zpět klid bez neustálého bzučení.

Jak past funguje

Vinná past těží z přitažlivosti much k vůni fermentovaných látek, jako je ovoce a alkoholické nápoje. Využitím lákavé vůně vína, která vzniká přirozenou fermentací různých druhů ovoce, můžeme vytvořit účinnou past na chytání much. Toto řešení šetrné k životnímu prostředí nabízí netoxickou alternativu k chemickým insekticidům a zároveň účinně snižuje počet much v jejím okolí.

Doporučený článek:  Výživná hnojiva z kuchyně: rostliny ocení kávu, slupku od banánu nebo vodu z těstovin
Zdroj obrázku: Freepik

Jak past sestavit

Vytvoření vinné pasti vyžaduje pouze několik jednoduchých materiálů, které jsou pravděpodobně již ve vaší domácnosti k dispozici:

 • nádoba s víkem (například skleněná nádoba nebo plastová láhev),
 • víno (nejlépe červené víno),
 • plastový obal nebo kus látky,
 • gumička nebo šňůrka,
 • ostrý předmět (např. nůž nebo nůžky),
 • atraktanty (volitelné, viz níže).

Postup:

 1. Nádobu důkladně vyčistěte, abyste odstranili všechny zbytky, které by mohly odradit mouchy. Zajistěte, aby nádoba měla široký otvor pro snadný vstup much.
 2. Vezměte plastový obal nebo hadřík a vystřihněte z něj čtverec o něco větší, než je otvor nádoby. Umístěte jej přes otvor a pevně zajistěte gumičkou nebo provázkem. Ujistěte se, že je přes víko napnutý a nejsou zde žádné mezery.
 3. Nalijte do nádoby dostatečné množství vína a naplňte ji asi do jedné třetiny. Silné aroma přitahuje mouchy a láká je k prozkoumání pasti.
 4. Pro zvýšení účinnosti můžete do pasti přidat další atraktanty. Mouchy přitahují zejména sladké, ovocné vůně, proto zvažte přidání malých kousků zralého ovoce, jako je banán nebo broskev.
 5. Dejte past na místa, kde se vyskytují mouchy, jako jsou například popelnice, venkovní jídelní prostory nebo otevřená okna. Ujistěte se, že je stabilní a nelze ji snadno převrhnout.
 6. Past pravidelně kontrolujte, zda nezachytila nějaké mouchy. Jakmile se past naplní mouchami, pevně ji uzavřete a vhodným způsobem zlikvidujte.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-house-flies
.

Doporučené články