Vypořádejte se s oparem hned v zárodku. Nejlepší pomoc najdete přímo ve své kuchyni

Už při prvních náznacích herpetu je dobré jednat. Pokud jej zachytíte včas, můžete zkrátit dobu jeho trvání. Naštěstí nemusíte hned utíkat do lékárny, protože s herpetem si můžete poradit i s produkty, které se nacházejí téměř v každé kuchyni nebo koupelně.

Hlavní je rychle jednat

Při léčbě je hlavní věcí rychlost vaší reakce. Máte-li s sebou lék, musíte jej co nejdříve aplikovat na postiženou pokožku. Není to jen otázka estetiky, ale také zdraví členů domácnosti a možných komplikací při šíření oparu. I když je to u tohoto typu viru méně časté, může také napadnout oči, mozek, hrdlo, mandle a jiné části sliznic a kůže.

Doporučený článek:  Tipy, které vyzdvihnou klasické vaječné pokrmy na vyšší úroveň

Kromě léčby je velmi důležitá také správná hygiena. Když se objeví herpes, musíte si velmi pečlivě umýt obličej a používat jen papírové utěrky. Před a po aplikaci přípravku je třeba si důkladně umýt ruce. Pokud cítíte, že se vám začíná tvořit herpes a vy nemáte blízko lékárnu, nemusíte se bát. Doma naleznete mnoho produktů, které používáte každý den a mají antivirové a antiseptické účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek, cibule a černý kmínový olej

Každá z těchto složek může být použita samostatně při léčbě oparu, protože všechny mají antivirový účinek. Pokud se aplikují spolu, budou účinnější a léčba méně bolestivá. Teoreticky můžete na herpes, který se formuje, aplikovat kousek cibule nebo rozřezaný stroužek česneku, ale tato léčba je dost nepříjemná. Může podráždit již tak bolestivé místo. Je lepší kombinovat několik kapek cibulového sirupu s trochou nastrouhaného česneku.

Doporučený článek:  Citronovou trávu lze snadno vypěstovat na zahradě. Stane se netradiční dekorací i skvělou bylinou

Vynikajícím lékem proti oparu je citrónový olej. Třísloviny a fenolové kyseliny v něm obsažené bojují proti viru zodpovědnému za tvorbu herpetu. Vybrané místo můžete pomazat olejem. Mezi další produkty, které vám mohou pomoci s léčbou oparu, patří aloe vera, heřmánek, citron, jedlá soda a černý čaj.

Zdroj: https://sites.pitt.edu/~cjm6/f98herpes.html
.

Doporučené články