Správné skladování zajistí, že si káva uchová své jedinečné aroma. Lednice je přitom nejhorší místo

Miliony lidí po celém světě milují šálek horké kávy. Její skladování je klíčovým prvkem pro její konzumaci, protože jedině tak zůstane káva po dlouhou dobu čerstvá se skvělou vůní. Na paměti musíte mít hned několik pravidel, která platí pro všechny druhy kávy. Jakou nádobu musíte zvolit a na co byste si měli dávat pozor u jednotlivých druhů kávy?

Jak skladovat mletou kávu?

Mletá káva obecně rychle ztrácí chuť a aroma. Jestli chcete mít nejlepší kávu, měli byste si domů koupit mlýnek a kupovat jen zrnkovou kávu. Při nákupu hotové mleté kávy vybírejte jen malá balení, vypijte ji co nejdříve a skladujte ji v dobře uzavřené nádobě. Nutná je pokojová teplota, sucho a temno. Skvělým řešením je vakuový sáček se speciálním filtrem.

Doporučený článek:  Lahodné a křupavé fazole zachutnají i dětem. Proces jejich přípravy začíná už v obchodě

Jak skladovat kávová zrna?

Kávová zrna by se neměla skladovat v kovové plechovce. Jestli je nechcete nechávat v původním obalu, zvolte skleněnou nádobu (v tmavé skříňce), keramickou nádobu nebo vakuové balení. Nejlepší možností je ale nechat kávu v původním balení a vždy po použití sáček pevně zabalit a upevnit sponou. Stejně jako v předchozím případě je důležité sucho a temno.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak skladovat instantní kávu?

Stejné principy platí také pro instantní kávu. Na tmavém místě při pokojové teplotě se jí bude dařit nejlépe. Můžete ji nechat v původním obalu nebo ji přesunout do nádoby s víkem, které velmi dobře těsní. Vlhkost může způsobit hrudky a zkrácenou životnost kávy. Dávejte si pozor, do jaké nádoby kávu dáváte, a vždy ji nechte na tmavém místě.

Doporučený článek:  Bobkové listy ochrání kuchyni a potraviny před moly

Káva a lednice

Někteří lidé říkají, že je lednice ideálním místem pro skladování kávy. Není to pravda. Nízká teplota, vlhkost a světlo (při otevírání desetkrát za den) budou mít na kávu velmi negativní vliv. Kávová zrna snadno pohlcují pachy, takže do sebe mohou absorbovat vůni uzenin, cibule nebo jiné zeleniny. A samozřejmě také uvařených pokrmů, které do lednice ukládáte.

Zdroj: https://www.thespruceeats.com/how-to-store-coffee-765325
.

Doporučené články