Čištění trouby je snazší díky správnému postupu a domácím prostředkům

Čištění trouby není oblíbenou činností asi nikoho z nás. Přeci jen připálené jídlo, mastnota a další nečistoty nejsou zrovna snadné na uklizení. Za použití pár malých vychytávek ale bude tato povinnost zase o něco příjemnější. Pomoci vám můžou domácí čisticí prostředky, ale i tajemné tlačítko na dvířkách trouby. Pro více informací čtěte dál.

Domácí pomocníci na úklid a čištění vaší trouby

Ještě než se pustíme do návodu, jak domácí čisticí prostředky vyrobit, je důležité si říct, že u této formy úklidu je nejdůležitější pravidelnost. Ta hraje hlavní roli. Některé trouby mají dokonce tlačítko, které umožňuje samočištění, je ale třeba tuto funkci používat pravidelně. I pokud takové tlačítko nemáte, vám ale pravidelná údržba ušetří čas a ulehčí práci. Usazenin pak ve spotřebiči nebude tolik a vždy bude potřebovat pouze osvěžit.

Doporučený článek:  Čerstvé smoothie posílí imunitu v období chřipek
Zdroj obrázku: Freepik

Než s čištěním začnete, vyndejte z trouby vše, co by vám mohlo překážet. To znamená plechy a mřížky. Ty můžete nechat odmočit třeba ve vaně, do které napustíte trochu vody a přidáte přiměřené množství jedlé sody. Ta pomůže s mastnotou a dalšími nečistotami. Poté se můžete pustit do úklidu samotné trouby. Opět můžete použít pastu vyrobenou z jedlé sody nebo prášku do pečiva a vody. Tu naneste na povrch trouby a nechte několik hodin působit. Pak by vám mělo stačit nečistoty a zbytek pasty setřít pouze vlhkým hadříkem. Pro rychlejší vysušení můžete troubu na chvíli pustit.

Doporučený článek:  Způsobů sušení hub je několik, důležité je uchovat jejich živiny a chuť

K čemu slouží záhadné tlačítko

Obzvláště u novějších modelů trub je pravidlem tlačítko na dvířkách trouby. Právě pomocí něj totiž zvládnete odjistit sklo trouby. Jeho vyjmutí zaručí, že se vám bude lépe umývat. Stačí ho opatrně odjistit a vyjmout a poté ho buď nechat odmočit jako vše ostatní, anebo rovnou umýt. Nemusíte se tak trápit s drhnutím, zatímco se bojíte, že vyvrátíte dvířka.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-clean-an-oven
.

Doporučené články