Většina lidí ukládá mléko na špatné místo. Nikdy pak nevydrží čerstvé a chutné

Správné skladování všech potravin a nápojů zajistí jejich dlouhou trvanlivost. Právě díky tomuto detailu vydrží suroviny čerstvé mnohem déle. Většina z nás po návratu domů uloží mléko do lednice. Je to ale nejlepší místo, na kterém ho můžete skladovat? Dnes si ukážeme místo, které je pro mléko nejlepší, a nápoj vám zde vydrží čerstvý po velmi dlouhou dobu.

Mléko je jedním ze základních produktů, které má doma prakticky každý z nás. A jestli máte doma malé děti, zaručeně mléko kupujete velmi často. Znáte ale správná pravidla pro jeho skladování? V obchodech se obvykle nenachází v lednici, i když ho doma do lednice automaticky ukládáme. Většina z nás ho navíc uloží do dveří lednice. Je to dobře?

Doporučený článek:  Vypěstovat si vlastní česnek může každý na parapetu za oknem

Je lednice nejlepší místo?

Právě dveře lednice jsou pro většinu lidí jediným místem, kam ukládají krabici s mlékem. Pravdou je, že to vůbec není dobré místo pro mléko. Mnohem lepší bude police v lednici. Ptáte se proč? Je to velmi jednoduché. Díky tomu, že dveře lednice neustále otevíráme, je zde velmi nestabilní teplota. Navíc jde o nejteplejší místo v lednici.

Zdroj obrázku: Freepik

Mléko se ve dveřích bude mnohem rychleji kazit. Během otevírání lednice zde teplota neustále klesá a stoupá, což pro trvanlivost a čerstvost mléka rozhodně není dobré. A mléko není jediný produkt, kterému tyto teplotní výkyvy nevyhovují. Jestli ukládáte do dveří lednice vejce, můžete se také těšit na mnohem kratší čerstvost a trvanlivost tohoto produktu.

Doporučený článek:  Proti zápachu z cibule existují jednoduché triky, díky kterým zmizí beze stopy

Další místa pro skladování mléka

Pro mléko je nejlepší střední police v lednici, kde je poměrně nízká teplota, kolem 4 stupňů Celsia. Neotevřené mléko ale nemusíte skladovat jen v lednici. Skvělá jsou také další místa, kde je nízká teplota. Jestli máte sklep nebo chladné místo v kuchyni, můžete ho tam klidně uložit. Pamatujte ale na to, že po otevření musí být mléko v lednici. Následujte tato pravidla a mléko vám vydrží mnohem déle.

Zdroj: https://listonic.com/how-to-store-milk-guide/
.

Doporučené články