Většina lidí je rovnou vyhazuje do koše. Čajové sáčky přitom nabízí skvělé možnosti využití

Čajové sáčky známe asi všichni, ale možná netušíte pár dalších zajímavostí a využití, která mohou mít. Zkuste zjistit, jak mít díky nim život snadnější, a využijte je naplno.

Cedulka na sáčku

Čaj je nápoj známý po staletí a jeho pití má pozitivní vliv na naše zdraví a pohodu. Černý čaj má zahřívací, baktericidní a antioxidační účinek. Silný čajový nálev pomáhá při střevních potížích a pomůže také v případě nachlazení a infekcí. Proč se ale čaj tradičně servíruje v sáčcích? Čaj v sáčku s provázkem a papírovou cedulkou je dlouhodobě velmi oblíbený. Zejména proto, že je snadné takový čaj během dne připravit a nemusíte si dělat starosti se sypáním čaje do sítka. Proč je tam ale tato kartonová cedulka s malou dírkou na okraji? Slouží nejen jako reklama, ale také k tomu, aby šňůrka nespadla do nápoje a snadno jste mohli sáček vytáhnout ven.

Doporučený článek:  Jedlá soda urychlí vaření brambor a najde i jiné praktické využití

Bojovník proti zápachu

Použité čajové sáčky se úžasně hodí k neutralizaci nejrůznějších pachů. Snadno je můžete použít v ledničce nebo je také zavěsit zevnitř odpadkového koše. Pomohou vám zbavit se zápachu v místech, kde se vyprazdňují vaši domácí mazlíčci.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoc proti nezvaným návštěvníkům

Pokud se vám doma nebo na chalupě usídlily myši, určitě s nimi můžete zabojovat jednodušeji než tím, že na ně nastražíte jed nebo pasti. Je totiž pravdou, že tito malí hlodavci nemají vůbec rádi vůni čaje. Uložte použité sáčky všude tam, kde by se myši mohly vyskytovat. Zkuste navíc nakapat na sáčky trochu mátového esenciálního oleje, čímž ještě podpoříte jejich účinnost.

Doporučený článek:  Bramborové placky z trouby jsou chutné a křupavé stejně jako smažené. A prospívají našemu trávení

Voňavé koberce

Čajové sáčky pomohou osvěžit i jakýkoliv starý koberec, který už zrovna moc hezky nevypadá a ani příjemně nevoní. Vysypte obsah použitých suchých sáčků na povrch koberce a nechte jej chvíli působit. Postačí 15 minut, aby zvládnul nasáknout všechny pachy. Nakonec lístky vysajte vysavačem a máte svěží a voňavý koberec.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/green-living/used-tea-bag-uses.htm
.

Doporučené články