Vaření v myčce je šetrné, připravit takto můžeme mnoho jídel

Vaření v myčce je na první pohled šílený nápad. Ve skutečnosti jde o skvělou variantu ke klasickému vaření, protože myčka nádobí funguje prakticky jako parní trouba. Jako jednoduchý a levný prostředek na vaření ji využívají Britové i Italové. A vy se to můžete naučit také. Poradíme vám, jak na to a co to znamená pro vaše zdraví.

Je myčka škodlivá pro zdraví?

Máme pro vás dobrou zprávu hned na začátek. Žádné zdravotní riziko při vaření v myčce není známé. Jediným rizikem je moment, kdy nevydrží obal kolem jídla. V takovém případě se k potravinám dostane voda a zničí vám samotné potraviny. Jakmile se vám do jídla dostane prostředek na nádobí, musíte celé jídlo vyhodit.

Doporučený článek:  Meloun osvěží a zažene chutě na sladké. I přes skvělé složení si ho nemohou dopřát všichni

Americký odborník doporučuje, aby lidé nastavili na myčce teplotu 75 stupňů. V takovém případě se nemusíte obávat, že se maso nebo ryby nepřipraví správně. Jakmile nastavíte na myčce tuto teplotu, můžete bez obav připravit kuřecí, vepřové i hovězí maso. V takovém případě nebude maso závadné a vašemu zdraví to nijak neublíží.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vařit v myčce?

Na první pohled to může vypadat poměrně složitě, ale ve skutečnosti to není těžké. Stačí, když maso nebo ryby marinujete předem, aby měl pokrm skvělou chuť. Potom vše zabalíte do alobalu nebo do plastových misek s těsněním a vložíte do myčky. Nemusíte ji vůbec pouštět jen s jídlem. Normálně ji naplňte špinavým nádobím, přidejte tabletu do myčky a zapněte program na vysokou teplotu.

Doporučený článek:  Houby shiitake obohatí pokrmy o exotickou chuť a dávku vitamínů. Jsou netradiční alternativou masa

Tímto způsobem můžete připravit nejen maso, ale také těstoviny, zeleninu nebo rýži. Na tyto suroviny vám stačí program s nižší teplotou. Na maso potom potřebujete vyšší teplotu. V myčce snadno připravíte také brambory, ryby nebo lasagne. A jestli chcete zavařit nějakou zeleninu, můžete k tomu také použít myčku na nádobí. Nesmíte počítat s tím, že bude jídlo extrémně křupavé nebo speciální, ale pro rychlý a jednoduchý způsob přípravy to postačí.

Zdroj: https://www.choice.com.au/home-and-living/kitchen/dishwashers/articles/can-you-cook-dinner-in-your-dishwasher
.

Doporučené články