Oslavy plné dobrého jídla mohou skončit pro mazlíčky katastrofou. Některé dobroty je lepší jim odepřít

Různé svátky jsou časem rodinných setkání, dobrého jídla, odpočinku a společně stráveného pohodového času. Jak ale prožít všechny různé oslavy tak, aby byly zdravé a prospěšné také pro naše čtyřnohé přátele? Mnoho oblíbených slavnostních pochoutek psům a kočkám škodí, a proto je důležité, aby jejich majitelé věděli, na co si mají dávat pozor, a nevystavovali své mazlíčky zbytečnému riziku.

Slavnostní pokrmy

Mezi typické slavnostní pokrmy patří jídla plná tučného masa, česneku i cibule. Je třeba dávat dobrý pozor na to, aby se zvíře nedostalo k těmto zbytkům. Příliš tučná strava může u domácích zvířat vést k poruchám trávení, a dokonce k nebezpečné pankreatitidě. Česnek a cibule zase mohou způsobit podráždění trávicího traktu, anémii a selhání ledvin. Dávejte si také pozor na krmení kostmi, protože mohou způsobit trhliny v ústech nebo mohou vést k neprůchodnosti střev.

Doporučený článek:  Voda s jablečným octem pomáhá rychleji vystřízlivět
Zdroj obrázku: Freepik

Čokoláda a jiné sladkosti

Pozor si dávejte také na všechny cukrovinky, které obsahují čokoládu. Ta je pro zvířata obzvlášť nebezpečná. Velmi rizikové jsou také všechny dezerty s přídavkem umělého sladidla, xylitolu. Toto sladidlo se nachází v mnoha potravinách, zejména v pudincích, sladkostech, koláčích a žvýkačkách. Xylitol může vést k hypoglykémii a selhání jater.

Čokoláda je toxická jak pro psy, tak i pro kočky. Obsahuje theobromin, který může způsobit zvracení, průjem, a dokonce selhání ledvin. Konzumace větší dávky čokolády najednou nebo i pojídání malých porcí po delší dobu je nebezpečné, protože se v těle zvířete hromadí právě tato látka, která může být velmi nebezpečná. Čím více kakaa daný výrobek obsahuje, tím je pro vašeho mazlíčka škodlivější. Například hořká čokoláda nebo polevy na dorty jsou rozhodně nejhorší. Pokud váš mazlíček snědl čokoládovou pochoutku, požádejte o pomoc svého veterináře a návštěvu u něj v žádném případě neodkládejte.

Zdroj: https://www.animalkingdomaz.com/blogs/party-foods-you-can-and-should-not-feed-your-pets/
.

Doporučené články