Mýty a fakta o vaření v mikrovlnné troubě

Mikrovlnné trouby se staly nepostradatelným kuchyňským spotřebičem ve většině domácností po celém světě. Tato kompaktní zařízení způsobila revoluci ve způsobu, jakým připravujeme a ohříváme jídlo, a činí náš život pohodlnějším. Jako každý technologický zázrak jsou však i mikrovlnné trouby často opředeny mýty a mylnými představami.

Mýtus 1: Mikrovlny ničí živiny

Jedním z nejčastějších mýtů o mikrovlnném vaření je, že ničí nutriční hodnotu potravin. Je pravda, že některé způsoby vaření mohou způsobit ztrátu živin, ale mikrovlnná trouba není nutně jednou z nich. Ve skutečnosti je mikrovlnné vaření často šetrnější k živinám ve srovnání s jinými metodami, jako je vaření ve vodě nebo smažení. Klíčem k uchování živin je použití minimálního množství vody a kratší doby vaření. Například vaření zeleniny v mikrovlnné troubě může pomoci zachovat více živin ve srovnání s klasickým vařením v hrnci s vodou.

Doporučený článek:  Dýni lze připravit na tisíc skvělých způsobů. Někteří se jí přesto musí obloukem vyhnout
Zdroj obrázku: Freepik

Mýtus 2: Plastové nádoby uvolňují v mikrovlnné troubě škodlivé chemikálie

Na tomto mýtu je něco pravdy, ale je nezbytné pochopit podrobnosti. Zatímco vaření v mikrovlnné troubě může u určitých typů plastů uvolňovat škodlivé chemikálie do vašeho jídla, většina nádob vhodných do mikrovlnné trouby je takto označena. Je proto důležité používat pouze nádoby vhodné do mikrovlnné trouby a vyhnout se nádobám, které nejsou určeny pro použití v mikrovlnné troubě. Pokud plastová nádoba není označena jako vhodná do mikrovlnné trouby, je nejlepší předělat jídlo do skleněné nebo keramické nádoby.

Doporučený článek:  Poznejte cibuli ještě jiným způsobem. Čaj ze slupek bude skvělý parťák do sychravých dnů

Mýtus 3: Mikrovlny vaří jídlo zevnitř

Toto je převládající mylná představa. Ve skutečnosti mikrovlny vaří jídlo zvenčí dovnitř a teplo proniká do jídla postupně. Vnější vrstvy potravin absorbují mikrovlnnou energii, která je pak vedena dovnitř. Je nezbytné dodržovat doporučené doby vaření a občas jídlo zamíchat nebo otočit, abyste zajistili rovnoměrné vaření.

Mýtus 4: Mikrovlny jsou pouze pro ohřívání zbytků

Zatímco ohřívání zbytků je u mikrovlnek běžné použití, tyto všestranné spotřebiče toho dokážou mnohem víc. Můžete je použít k vaření široké škály jídel, od dušené zeleniny až po popcorn vhodný do mikrovlnné trouby a ještě složitější recepty. Mikrovlny jsou zvláště užitečné pro rychlé a efektivní vaření.

Zdroj: https://www.bensoriginal.com/articles/debunking-microwave-myths-facts-vs-fiction
.

Doporučené články