Prášek nebo čaj z banánové slupky jsou ideálním hnojivem pro orchideje

Hnojivo je základem pro to, aby orchideje krásně kvetly. Hnojivo může být organické nebo už hotová směs. Organické hnojivo si můžete vyrobit doma sami, například z banánů. Díky banánovému prášku orchideje porostou jedna báseň.

Jak na správné hnojení orchidejí?

Hnojení dopomůže k růstu orchidejí. Rostliny by se neměly hnojit ihned po přesazení nebo po nákupu. Pokud rostlinu přesazujete, doporučuje se počkat zhruba tři měsíce, než ji poprvé přihnojíte. Pokud máte rostlinu novou, s hnojením by se mělo počkat zhruba dva měsíce. Aby hnojivo správně plnilo svou funkci, je potřeba rostlinu předtím vydatně zalít. Nemělo by se aplikovat na suchý substrát. S hnojením byste měli počkat, pokud je déletrvající oblačnost. Rostliny totiž nejsou schopny správně využít všechny živiny.

Doporučený článek:  Podzimu vládnou dýně. Poznat skutečně zralou zeleninu může být ale oříšek

Období hnojení

Správné období na hnojení orchidejí je jaro a léto. Během podzimních a zimních dnů orchideje hnojivo nepotřebují. Aby orchideje krásně rostly, je důležité, aby hnojivo obsahovalo dusík, bor, zinek, fosfor, hořčík, mangan, měď, draslík, vápník a železo.

Zdroj obrázku: Freepik

Banán je účinné hnojivo

Pro hnojení orchidejí můžeme použít banánovou slupku. Je cenným zdrojem draslíku, fosforu, kyseliny křemičité, vápníku, hořčíku a síry. Díky tomu se zlepší celkový proces zakořenění, kvetení rostlin a navíc je vyživí a posílí.

Doporučený článek:  Chuť kávy zjemní kakao, sůl ji zbaví hořkosti

Banánový prášek stačí přidat do substrátu

K přípravě banánového prášku budou potřeba 2–3 banánové slupky. Slupky se vloží do trouby dužinou nahoru na dobu 2–3 hodin. Potom slupky vyndáte a je nutné je nechat zcela zchladnout. Jakmile jsou slupky studené, stačí je rozemlít na prášek a je hotovo. Prášek smíchejte se substrátem.

Banánový čaj

Pokud chcete připravit banánový čaj pro orchideje, vložte tři banánové slupky do sklenice a zalejte dvěma litry studené vody. Sklenici následně přikryjte gázou nebo papírovou utěrkou a dejte ji odležet. Sklenice by měla být na tmavém místě dva dny při pokojové teplotě. Po odležení je potřeba roztok scedit a pak už jen stačí orchideje každých pár dní zalévat.

Zdroj: http://vietlinh.us/collection/2019-banana-as-fertilizer-for-orchids.asp
.

Doporučené články