Těžké kovy zatěžují tělo každý den více. Pročistěte svůj organismus jednoduchou detoxikací

Těžkým kovům jsme vystaveni každý den. Možná tomu nevěříte, ale nachází se ve vodě z kohoutku, obalech, potravinách i ve vzduchu, který dýcháme. Není možné se jim vyhnout, ale můžete je odstranit ze svého těla. A není to přitom vůbec složité. Ve skutečnosti musíte jen do jídelníčku začlenit pár základních potravin.

Zelenina a koření

Velmi užitečným způsobem, jak se zbavit těžký kovů v organismu, je konzumace zelené zeleniny. Přidejte do jídelníčku celer, petržel, špenát, různé druhy salátu, libeček a další druhy. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe. Kromě toho si můžete zakoupit i doplňky stravy s chlorofylem, který je pro detoxikaci od těžkých kovů klíčový.

Doporučený článek:  Nejlepší lék na podzimní nemoci stojí pár korun. Lněné semínko je škoda nevyužít

Využít ale můžete také koření. Koriandr můžete konzumovat ve formě nálevů, domácího pesta, přílohy do salátu, ale také jako sušené koření do pokrmů. Pro detoxikaci přitom stačí jen pár čerstvých listů na jídelníčku anebo nálev z 1–2 lžiček sušeného koření. Jestli máte rádi indickou kuchyni, nebude pro vás začlenění do jídelníčku těžké, protože se v receptech často nachází.

Zdroj obrázku: Freepik

Vitamíny a minerály

Z vitamínů je pro detoxikaci těžkých kovů nejlepší vitamín C, který najdete v bobulích rakytníku, paprice, citrusech a dalších druzích ovoce a zeleniny. Navíc posílíte svůj imunitní systém, což je důležité hlavně na podzim a v zimě. Důležitý je také selen, který odstraňuje především rtuť. Do jídelníčku proto přidejte také vejce, para ořechy, obilí nebo lesní houby.

Doporučený článek:  Šťavnaté a sladké jahody působí na tělo jako zázrak. Ne vždy ale zdraví prospějí

Fyzická aktivita

Všichni víme, že pohyb je pro naše zdraví extrémně důležitý. U detoxikace těžkých kovů to platí také. Většina toxinů se totiž dostává z našeho těla prostřednictvím potu. A toho dosáhnete nejlépe při větší fyzické aktivitě, cvičení nebo v sauně. Jestli tedy nechcete zrovna cvičit, můžete si zajít každé 2–3 dny na pár minut do sauny. To pro vyplavení toxinů z těla postačí.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/heavy-metal-detox
.

Doporučené články