Tato jídla ke snídani zatíží trávení a nedodají potřebnou energii

Snídaně nám dodává energii do celého dne, proto není dobré ji vynechávat. Podle odborníků je ovšem nejlepší konzumovat ji až hodinu po probuzení. Neméně důležité je to, co se nachází na snídaňovém talíři. Některé výrobky byste neměli konzumovat na prázdný žaludek, protože jej mohou podráždit, a dokonce způsobit nevolnost.

Káva a prázdný žaludek

Přírodní káva může přinést spoustu zdravotních výhod, koneckonců je to pokladnice antioxidantů. Káva je však kromě mnoha výhod také produktem, který dráždí stěny zažívacího traktu. Nestojí za to udělat ranní rituál před snídaní, zvláště pokud máme jemný trávicí trakt. Je důležité, aby lidé, kteří jsou náchylní k žaludečním vředům a podráždění sliznic, si to vzali k srdci. Káva může přidat energii a probudit vitalitu, aniž by poškodila naše zdraví, pokud ji pijeme po snídani.

Doporučený článek:  Alkohol je plný kalorií. Tělu nedá žádné živiny a ztíží hubnutí

Citrusy nebo šťávy z nich vymačkané se často doporučují k pití na lačný žaludek. Obvykle to dělají celebrity, které se stávají autoritou ve všech oblastech bez ohledu na pravidla zdravé výživy. Citrusové ovoce konzumované místo snídaně, jakož i ovocné džusy pité na lačný žaludek představují vyšší riziko podráždění jemné žaludeční sliznice.

Zdroj obrázku: Freepik

Sladké pečivo

Po snídani s vysokým obsahem cukru se objeví energetická horská dráha. Po prudkém výbuchu cukru v krvi přichází rovněž rychlý pokles, v důsledku čehož se hned po odchodu do práce cítíme hladoví. Avšak taková snídaně je nejjednodušší cestou k obezitě, protože po ní často přichází hlad velmi rychle.

Doporučený článek:  Kimči stojí za to začlenit do jídelníčku. Korejská specialita podpoří zažívání i zrak

Mnoho lidí volí míchaná vajíčka na klobáse nebo vejcích se slaninou. Výrobky z červeného masa, jako je slanina, klobása nebo kabanos, se těžko tráví a zůstávají v žaludku déle. Taková snídaně může způsobit nejen zažívací potíže, ale i ospalost. To není to, co očekáváme po snídani. První jídlo dne nám má dodat energii, a ne nás znovu svalit do postele.

Zdroj: https://edisoninst.com/2019/05/eat-breakfast-after-waking-up/, https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/9-reasons-why-the-right-amount-of-coffee-is-good-for-you, https://food.ndtv.com/food-drinks/7-foods-you-should-never-have-on-an-empty-stomach-1683749, https://www.nhs.uk/live-well/eat-well/food-types/how-does-sugar-in-our-diet-affect-our-health/, https://www.healthdigest.com/399758/why-you-should-think-twice-before-eating-bacon-and-eggs/
.

Doporučené články