Způsob pokládání přepážek na pokladní pás vyvolal diskuzi mezi nakupujícími i samotnými pokladními

Zdá se, že vyrovnání výrobků na pás u pokladny v supermarketu není nijak složitou činností. Ukazuje se však, že ne všichni vědí, jak používat oddělovače jednotlivých nákupů v obchodech.

Jak používat přepážky na pokladně?

Známý meteorolog a moderátor počasí Ryan Vaughan sdílel fotografii, ve které prezentoval, jak si myslí, že by se správně měly používat oddělovače nákupů, které lze nalézt téměř u každé pokladny supermarketu. „Dnes jsem si v obchodě všiml, že někteří nevědí, jak používat tyto přepážky. Někteří je používají jako obranu svého soukromí,“ napsal tento muž a zároveň zveřejnil fotografii. Podle jeho názoru by měla být přepážka umístěna na páse svisle a díky tomu bude správně fungovat senzor oddělující nákupy jednotlivých zákazníků a bude možné mezi nimi udržovat vzdálenost. Většina z nás však rozdělující tyčku pokládá na pás horizontálně.

Zdroj obrázku: Freepik

Nesouhlasné názory

Pod jeho příspěvkem se objevila spousta komentářů. Lidé vyjádřovali velké překvapení a někteří byli k Vaughanově radě hodně skeptičtí. Promluvili také pokladní v supermarketech, kteří s moderátorovou teorií nesouhlasili. Jeden z nich napsal, že stačí, aby zaměstnanec viděl přepážku. To je pro něj zásadní informace, kde končí nákup. Jak se ukázalo, právě ten aktivuje senzor, který sám zastaví pás.

Doporučený článek:  Mám zahradu a od té doby vím, že vypěstovaná zelenina není kvalitní, je drahá a ztrácí svou čerstvost

Rozptýlení pochybností

Na bouřlivou diskuzi zareagovaly také supermarkety. Záleží, nebo nezáleží na tom, jak je přepážka oddělující nákupy umístěna? V reakci na příspěvek moderátora se slova ujal mluvčí jednoho z řetězců supermarketů. Rozptýlil všechny pochybnosti, které se v příspěvcích objevily. Ukázalo se totiž, že nezáleží na tom, jak položíme oddělovací tyčku na dopravní pás. Je určena pouze ke komunikaci s pokladníkem, aby věděl, kde končí nákupy jednoho zákazníka a kde začíná zboží dalšího.

Zdroj: https://nypost.com/2022/05/05/supermarket-divider-etiquette-debate-are-you-rude-or-polite/
.

Doporučené články