Způsob pokládání přepážek na pokladní pás vyvolal diskuzi mezi nakupujícími i samotnými pokladními

Zdá se, že vyrovnání výrobků na pás u pokladny v supermarketu není nijak složitou činností. Ukazuje se však, že ne všichni vědí, jak používat oddělovače jednotlivých nákupů v obchodech.

Jak používat přepážky na pokladně?

Známý meteorolog a moderátor počasí Ryan Vaughan sdílel fotografii, ve které prezentoval, jak si myslí, že by se správně měly používat oddělovače nákupů, které lze nalézt téměř u každé pokladny supermarketu. „Dnes jsem si v obchodě všiml, že někteří nevědí, jak používat tyto přepážky. Někteří je používají jako obranu svého soukromí,“ napsal tento muž a zároveň zveřejnil fotografii. Podle jeho názoru by měla být přepážka umístěna na páse svisle a díky tomu bude správně fungovat senzor oddělující nákupy jednotlivých zákazníků a bude možné mezi nimi udržovat vzdálenost. Většina z nás však rozdělující tyčku pokládá na pás horizontálně.

Doporučený článek:  3 jedinečné účinky, které skrývá kurkuma: tělo hodí do kondice nejen před Vánoci
Zdroj obrázku: Freepik

Nesouhlasné názory

Pod jeho příspěvkem se objevila spousta komentářů. Lidé vyjádřovali velké překvapení a někteří byli k Vaughanově radě hodně skeptičtí. Promluvili také pokladní v supermarketech, kteří s moderátorovou teorií nesouhlasili. Jeden z nich napsal, že stačí, aby zaměstnanec viděl přepážku. To je pro něj zásadní informace, kde končí nákup. Jak se ukázalo, právě ten aktivuje senzor, který sám zastaví pás.

Rozptýlení pochybností

Na bouřlivou diskuzi zareagovaly také supermarkety. Záleží, nebo nezáleží na tom, jak je přepážka oddělující nákupy umístěna? V reakci na příspěvek moderátora se slova ujal mluvčí jednoho z řetězců supermarketů. Rozptýlil všechny pochybnosti, které se v příspěvcích objevily. Ukázalo se totiž, že nezáleží na tom, jak položíme oddělovací tyčku na dopravní pás. Je určena pouze ke komunikaci s pokladníkem, aby věděl, kde končí nákupy jednoho zákazníka a kde začíná zboží dalšího.

Zdroj: https://nypost.com/2022/05/05/supermarket-divider-etiquette-debate-are-you-rude-or-polite/
.

Doporučené články