Superpotravina za pár korun: lněné semínko je vitamínová bomba pro zdraví i krásnou pleť

Lněné semínko je dnes již velmi známým produktem. Jedná se o bohatý zdroj vitamínů a minerálů. Málokdo zná zdravotní benefity těchto malých semínek, ale pro lidské tělo jsou obrovské. Pomůžou vám s mnoha zdravotními problémy a posílí vaše zdraví v každém ohledu. Mimo jiné vám také pomůžou zhubnout, což je cílem mnoha lidí. Jak lněné semínko dokáže ovlivnit vaše zdraví?

Superpotravina, kterou lidé podceňují

Superpotraviny jsou produkty, které obsahují neuvěřitelně velké množství živin, které mají pozitivní vliv na organismus. Superpotravinou je ale také obyčejné jablko. Nenechte se proto napálit marketingem zpopularizovaných potravin. Lněná semínka jsou bohatá na vitamíny A, B, D, E a K, vápník, hořčík, měď, zinek, mangan a fosfor. Bohatá jsou také na vlákninu, kyselinu listovou a omega-3 mastné kyseliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč pravidelně konzumovat lněná semínka?

Lněná semínka podporují práci celého organismu. Pomáhají při zánětech sliznice dutiny krční a nosní, žaludečních vředech, zácpě, průjmu, kožních lézích i plynatosti. Pomohou vám při refluxu a díky vláknině také budete hubnout. Pomáhají ale také ke snížení hladiny cholesterolu, krevního tlaku a mají nízký glykemický index.

Doporučený článek:  Uvařená vejce vydrží v lednici čerstvá několik dní. Podmínkou je správné skladování

Jak používat lněné semínko v kuchyni?

Lněné semínko můžete použít zevně na kůži, ale také ho lze jednoduše přidat do jídla. Obvykle se konzumuje prostřednictvím nálevu, kdy se zalije horkou vodou. Získá tak konzistenci hustého želé, které ochrání sliznici trávicího systému. Přidat ho ale můžete také do jogurtu, ovesných vloček, smoothie, polévek, krémů nebo dezertů. Využít lze také lněný olej, který má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Ten ale můžete konzumovat pouze ve studené podobě.

Lněné semínko si můžete užít také v podobě kosmetiky. Lze z něj vyrobit kondicionér na vlasy nebo pleťovou masku. Semínka stačí zalít vodou a počkat, až nabobtnají. Vlasům dodají lesk a pokožku budou efektivně hydratovat.

Zdroj: https://myhealth.ucsd.edu/conditions/COPD/19,Flaxseed
.

Doporučené články