Stop zbytečnému plýtvání. Menu připravené ze starého chleba nadchne celou rodinu

Chléb patří mezi základní potraviny v domácnosti. Čerstvé pečivo je vynikající a všichni si ho s chutí vychutnáme. Jakmile ale ztvrdne, většina lidí ho okamžitě vyhodí. To je velká chyba, protože tímto způsobem hodně plýtváte. Plesnivý chléb vždy vyhoďte, ale jestli je jen tvrdý, můžete ho ještě využít. Poradíme vám, jak to udělat. Ušetříte tím peníze a minimalizujete odpad.

Krutony nebo tousty ze starého chleba

V první řadě si můžete ze starého a tvrdého chleba připravit vynikající krutony do polévky. Plátky stačí namazat máslem a upéct v troubě nebo na pánvi. Jestli chcete ušetřit čas, nemusíte je ani péct. Jen je namažte máslem a vložte rovnou do horké polévky. Obohatit je můžete také česnekem a kořením.

Doporučený článek:  Aroma a chuť hub nejlépe vyniknou při vhodně zvoleném koření

Francouzské tousty jsou velmi oblíbené. A nemusíte na ně používat čerstvý chléb. Nejlepší je pšeničný chléb, ale použít můžete i jiné druhy. Suché plátky namočte do rozšlehaného vejce s mlékem a osmažte na pánvi. Jakmile budou zlaté, získáte dokonale francouzské tousty.

Zdroj obrázku: Freepik

Polévka ze starého chleba

Populární je také polévka ze starého chleba, a to hlavně ve Slezsku. Potřebujete na to jen chléb, vařící vodu, tuk (sádlo) a koření. Polévku můžete posypat čerstvou pažitkou nebo petrželkou a vychutnat si tradiční chuť polévky, kterou již dneska příliš mnoho lidí nezná a nevaří.

Doporučený článek:  Dokonale křupavé a příjemně kyselé okurky miluje každý. Tajné přísady jim dodají správnou chuť

Domácí strouhanka

Využít suché pečivo na strouhanku je velmi známá věc. Jestli není dost suché na strouhání, usušte ho chvíli v troubě. Potom ho můžete nastrouhat ručně nebo ho nalámat a rozemlít v mixéru. Domácí strouhanka se hodí na přípravu mnoha pokrmů. A díky tomuto postupu za ni můžete hodně ušetřit. A zmenšit svůj odpad.

Můžete dávat suchý chléb zvířatům?

Hodně lidí dává suchý chléb psům, kočkám nebo koním. V těchto případech je to zcela nevhodné a nebezpečné. Malé množství suchého chleba můžete dát jen slepicím. Zejména v případě, že půjde o žitný chléb, ze kterého mohou získat mnoho prospěšných látek pro jejich zdraví. Jinak ho ale zvířatům nedávejte.

Zdroj: https://insanelygoodrecipes.com/stale-bread-recipes/
.

Doporučené články