Známá herečka prozradila trik, díky kterému je máslo měkké během pár vteřin

Mnoho lidí skladuje máslo v lednici, protože nechtějí, aby se zkazilo. Na druhou stranu s ním ale chtějí také rychle pracovat, když ho potřebují při jídle. Nezáleží na tom, jestli mluvíme o kostce másla, nebo margarínu v plastové nádobě. Naštěstí existuje velmi jednoduché řešení, jak můžete dosáhnout obojího najednou.

Správné skladování másla

Uchovávání másla v lednici je rozhodně skvělý způsob, jak zabráníte jeho rychlému zkažení. Jakmile ho vyndáte z lednice, bude jistě velmi pevné a tvrdé. Jakmile chcete takové máslo namazat na krajíc chleba nebo s ním jinak pracovat, může to být velmi náročné. To ale neznamená, že byste ho měli nechávat po dlouhou dobu mimo lednici. Při dlouhém pobytu mimo lednici velmi rychle žlukne. Takže to nebude právě nejlepší volba pro skladování másla.

Doporučený článek:  "Nejprve je osolím, potom hodím do mléka." Při správném postupu jsou játra jemná a měkká
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si poradit s máslem?

Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, jak máslo nechat změknout i bez toho, aby se rychle zkazilo. Stačí, když kostku másla vložíte do nádoby s převařenou a osolenou vodou. Tato směs bude fungovat jako konzervant a máslo bude chráněno před žluknutím.

Díky tomu ho nemusíte skladovat v lednici, aniž byste museli mít strach ze znehodnoceného másla, které brzy vyhodíte. Pokud máslo hodně používáte, bude praktičtější ho mít na kuchyňské lince. A díky tomuto způsobu to můžete udělat bezpečně.

Doporučený článek:  Vylít zvětralé pivo je hřích. Na zahradě zachutná rostlinám i mlsným slimákům

Jak skladovat máslo pohodlně v lednici?

Jestli chcete stále skladovat své máslo v lednici, existuje pro vás také dobrá možnost. S tímto trikem přišla herečka Jennifer Garnerová, která je hrdou matkou tří dětí. Když jim potřebuje rychle ráno něco upéct a nemá povolené máslo, jednoduše ho nastrouhá na struhadle. Tímto způsobem můžete skladovat máslo v lednici, ale budete ho mít připravené k použití během pár vteřin. Navíc jde o velmi jednoduchou metodu, kterou zvládne každý.

Zdroj: https://sallysbakingaddiction.com/soften-butter-quickly-trick/
.

Doporučené články