Ochraňte svou kuchyň před invazí molů. Na pomoc přijdou samotné kuchyňské přísady

Moli jsou hmyz, který u sebe doma nikdo nechce. Mohou natropit hodně škody v rýži, těstovinách i v mouce. Hmyzu přitom stačí jen malý otvor, aby se dostal všude, kam potřebuje. Jakmile moly uvidíte v kuchyni, měli byste začít jednat. V opačném případě se rychle rozmnoží a potom budete zbytečně vyhazovat mnoho potravin. Nepotřebujete přitom žádnou chemii. Postačí vám přírodní prostředky, které vás nebudou stát téměř nic.

Jak poznat moly v domácnosti?

Přítomnost potravinových molů v kuchyni prozradí lepkavé a tenké pavučiny, které najdete ve skříni, na obalech produktů nebo přímo na potravinách. Hmyz má hnědošedou barvu a na délku asi 1 cm. Vypadá jako malá můra. Samička je schopná naklást 100 až 200 vajíček, takže byste je měli začít likvidovat velmi rychle, než se rozmnoží ve velkém.

Doporučený článek:  Vědci vyvrací jeden z největších mýtů. Vitamín C při nachlazení nepomáhá, důležitý je jiný
Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet a bobkové listy

První možností pro boj s moly je jablečný ocet. Ocet moly přitahuje svou vůní, ale zároveň ho můžete použít jako past. Stačí, když do misky nalijete trochu jablečného octa a vložíte ji do kuchyňských skříněk. Hmyz přiletí až k misce a nakonec se v octě utopí. Nezapomeňte misky nebo sklenice pravidelně kontrolovat a ocet měnit. Když zvolíte nádobu s větším spádem, uvězníte mnohem více molů.

Bobkové listy mají intenzivní vůni, která vás dokáže zbavit tohoto problému. Můžete ho vložit do skleněných nádob, kde se moli vyskytují. Dobrou zprávou je, že listy nezmění chuť okolních potravin, a přitom budou moly odpuzovat.

Doporučený článek:  Těstoviny po uvaření se nedoporučuje oplachovat. Ztratí chuť i správnou strukturu

Tabák a levandule

Tabák je také velmi účinným produktem pro odpuzení molů. Můžete ho dát do látkových sáčků a rozložit do kuchyňských skříněk. Díky své nádherné a velmi intenzivní vůni ale skvěle funguje také levandule. Stačí, když vezmete čerstvou levanduli a vložíte ji na pár dnů do kuchyňských skříněk. Vaše kuchyň bude nádherně vonět a zároveň se zbavíte nevítaného hmyzu.

Zdroj: https://www.solutionsstores.com/flour-moth
.

Doporučené články