Šťáva z červené řepy se skořicí a zázvorem prospěje tělu

Šťáva z červené řepy se skořicí a zázvorem prospěje tělu

Jaro a podzim bývají často období nachlazení a oslabené imunity. V těchto dnech je vhodné pomoci si přirozenými způsoby a posílit své tělo. Stojí za to například vyzkoušet sílu červené řepy, která obsahuje neuvěřitelně velké množství zdraví prospěšných látek.

Zdravotní vlastnosti

Řepa je bohatá na železo, jehož nedostatek může způsobit anémii a nízké hladiny červených krvinek v těle. Sloučenina, která dává řepě tmavě červenou barvu, je spojena se snížením zhoubných nádorů a prekancerózních lézí. Pravidelná konzumace řepy může pomoci předcházet infarktům a jiným kardiovaskulárním problémům.

Doporučený článek:  Bílá klobása nikdy neurazí, při dobré přípravě se z ní stane i dokonalý sváteční oběd

Tato zelenina má schopnost snižovat krevní tlak, a tak pomáhá zastavit vývoj hypertenze. Řepa je bohatá na vlákninu, která pomáhá potlačit chuť k jídlu, dodává pocit sytosti a usnadňuje defekaci. Kromě toho pozitivně ovlivňuje střevní bakteriální flóru. Řepná šťáva má málo kalorií a prakticky neobsahuje tuk.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchá pomoc

Červená řepa je velmi univerzální zelenina, protože ji můžete v kuchyni využít mnoha různými způsoby. Můžete si s ní připravit chutný oběd, dezert nebo zdravý nápoj. Červená řepa různými způsoby zpracování dokáže získat různé chutě. Při pečení v troubě získává nasládlou chuť, která se skvěle hodí k pečenému masu. Připravte si ovšem chutný nápoj, který dokáže nakopnout imunitu.

Doporučený článek:  Správné ingredience dokážou udržet srdce zdravé. Zařadit je do jídelníčku není nic složitého

Budete potřebovat 1 malou syrovou červenou řepu, 1 banán, 1 lžičku chia semínek, 1–2 cm kořene zázvoru, skořici a 1 šálek čisté vody. Červenou řepu oloupejte, zázvor nastrouhejte a všechny ostatní suroviny spolu promixujte v mixéru. Červená řepa je tvrdší, proto ji můžete nakrájet na menší kousky, abyste nemuseli dlouho mixovat. Chia semínka přidejte až po mixování. Přidejte dvě kostky ledu a zdravý nápoj je hotov. Toto červené smoothie je skvělé hlavně v chladnějším počasí, protože zázvor a skořice mají hřejivé schopnosti. Díky tomu si zahřejete organismus a ochráníte se tak před nebezpečnými viry.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-beetroot, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4935262/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8965354/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/324898, https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S030881462202951X
.

Doporučené články