Dýně využijte i se semínky. Nabízejí řadu využití, která jsou pro mnohé velkou neznámou

vám ale jen prospěje. Sezóna dýní je v plném proudu! Na stáncích a v obchodech nyní seženete ty nejkrásnější dýně za skvělé ceny. Každý, kdo někdy zkoušel připravovat pokrmy z dýně, přemýšlel, co se semínky uvnitř. Jedno je jisté: nevyhazujte je, pouze je dobře nasušte. Je to nejen chutná svačina, ale také solidní dávka vitamínů a minerálů, která přispěje k vašemu zdraví. Jak sušit dýňová semínka? Poradíme vám, jak na to.

Semínka nevyhazovat

Proč není dobré semínka vyhazovat? Odpověď je zřejmá! Protože mají mnoho cenných živin. Jsou zdrojem vitamínů skupiny B, které blahodárně působí na celý organismus. Kromě toho v semenech najdete také vitamíny A a E, které mají pozitivní vliv na stav pokožky, vlasů a nehtů. Pokud někoho nepřesvědčilo složení semínek, měl by se zajímat i o přítomnost zinku. Právě on stimuluje imunitu, ale také přispívá k mužskému libidu. A tím to zdaleka nekončí. Dýňová semínka jsou bohatá na draslík a hořčík, které udržují celý oběhový systém v perfektní kondici.

Doporučený článek:  Migrénu mohou spustit také některé druhy potravin

Jak dýňová semínka zpracovat?

Dýňová semínka snadno vyloupnete z dýně. Poté je stačí dát do cedníku a opláchnout pod vodou, abyste je zbavili případné zbytkové dužiny. Takto připravená semínka už stačí jen usušit. Nejlepší je dát je na papírovou utěrku a jemně je otřít. Poté je vysypte na plech vyložený pečicím papírem. Sušení dýňových semínek je nejlepší svěřit speciální sušičce zeleniny. Pokud žádnou nemáte, není to žádná tragédie. Dýňová semínka stačí vysypat na plech vyložený pečicím papírem a vložit do trouby vyhřáté na 100 stupňů Celsia. Postačí je tak nechat asi hodinu, ale jednou za čas nechte troubu trochu odvětrat, abyste se zbavili vlhkosti uvnitř.

Doporučený článek:  K dobrému espressu nesmí chybět sklenka vody

I se semínky je dobré šetřit

Je jasné, že dýňová semínka jsou zdravá. Nemělo by se to ale s nimi přehánět. Jsou totiž poměrně kalorické a představují docela velký nápor pro naše zažívání. Pravidelné malé množství

Zdroj: https://thechefscult.com/why-use-pumpkin-seed-oil-learn-everything-about-it-now/
.

Doporučené články