Skvrny od kávy v hrníčcích vyčistí kombinace jedlé sody a citronu

Skvrny od kávy v hrníčcích jsou opravdu nechutné. Když si užíváme svou oblíbenou kávu, nechceme, aby naše hrníčky vypadaly neupraveně a zaneřáděně. Tmavé skvrny, které se po čase mohou vytvořit, působí neesteticky a snižují naši radost z pití kávy. Naštěstí existují osvědčené metody, které nám pomohou zbavit se těchto nepříjemných skvrn. Stačí seznámit se s těmito účinnými postupy a naše hrníčky budou zase zářit čistotou a svěžestí.

Osvědčená metoda s citronem

Citron je skvělým přírodním pomocníkem při odstraňování usazenin z kávy a čaje. Stačí vymačkat šťávu z půlky citronu a nalít ji do špinavého hrníčku. Poté hrnek doplňte vodou a nechte směs působit asi 60 minut. Během této doby citronová šťáva rozpustí skvrny a zanechá hrníček světlejší. Na závěr hrnek umyjte běžným prostředkem na nádobí a opláchněte ho vlažnou vodou. Vaše keramické hrníčky zase zazáří čistotou a leskem.

Doporučený článek:  Mikrovlnnou troubu vyčistíte jednoduše domácími prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Silnější kombinace s jedlou sodou

Pokud jsou vaše hrníčky opravdu znečištěné od černého čaje nebo espressa a myčka na nádobí nestačí, můžete posílit účinek citronu pomocí jedlé sody. Smíchejte jednu lžičku jedlé sody se šťávou z půlky citronu a vytvořte hustou pastu. Tato pasta je magickým prostředkem na odstranění tvrdohlavých skvrn. Naneste pastu na povrch hrníčku nebo ji aplikujte přímo na houbičku a nechte ji působit. Poté jemnými krouživými pohyby vyčistěte skvrny a opláchněte hrníček vodou. Závěrem vytřete hrníček do sucha a budete překvapeni, že vypadá jako nový.

Doporučený článek:  Inspirace pro podzimní grilování a pečení na otevřeném ohni

Nezapomeňte na záhyby a vodní kámen

Při čištění hrníčků je důležité zaměřit se i na záhyby u oušek, kde se často usazuje vodní kámen. Pokud se potýkáte s odstraněním vodního kamene, nezoufejte. Jedlá soda ve spojení s citronovou šťávou je opět skvělou volbou. Postupujte stejně jako v předchozím bodě a pečlivě vyčistěte záhyby, odstraňte vodní kámen a obnovte zářivý lesk hrníčků. Budou opět čisté a bez jediné skvrny od kávy.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2017/july/how-to-clean-a-stained-coffee-mug/
.

Doporučené články