Domácí spotřebiče je důležité používat správně. To prodlouží jejich životnost a ušetří peníze

Moderní život si už ani neumíme představit bez různých pomocníků, kteří usnadňují práci a šetří čas. Jsou to hlavně elektrospotřebiče do kuchyně, jako lednička, mrazák, myčka nádobí. Jejich cena je v současné době taková, že si je může dovolit pořídit téměř každý. Je však zapotřebí se o ně pravidelně starat, aby jejich životnost byla co nejdelší. V čem se nejvíce chybuje?

Zapomínáme měnit filtry u vysavače

Většina vysavačů, které se na trhu prodávají, disponují sáčkem na zachycení prachu a nečistot. Vedle toho mají v sobě ještě filtry, aby vyfukovaný vzduch byl co nejčistší. Chybou je méně častá výměna těchto sáčků nebo filtrů. Tím se pochopitelně zanáší motor vysavače, jenž tím trpí a zkracuje se jeho životnost.

Doporučený článek:  Dýně lze sehnat téměř na každém rohu. Vydejte se za skutečnou kvalitou

Špatné umístění ledničky v kuchyni

Při vybírání místa pro ledničku v kuchyni je nutné zohlednit několik faktorů. Lednička by neměla stát blízko zdroje tepla, jako je sporák nebo radiátor. To obvykle vede k vyšší spotřebě elektrické energie, protože teplo ledničku uvnitř zahřívá a ta musí více chladit. Nesprávně zvolený prostor pro ledničku se tak může negativně promítnout do nákladů domácnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodně zvolené nádobí na indukční desku

Příprava jídla na indukční desce přináší řadu benefitů. Je to hlavně nízká spotřeba energie, intuitivní ovládání a velmi rychlé vaření. Výhodou je snadná údržba. Na druhou stranu je třeba mít k dispozici speciální nádobí s feromagnetickým dnem, protože jiné, například ze skla, na indukční desce nebude fungovat.

Doporučený článek:  Přebytek velikonočních vajec nemám. První týden všechny sníme, hitem v naší rodině je vaječný tatarák

Co je třeba dodržovat u myčky nádobí

Nezbytnou součástí mnohých kuchyní je myčka nádobí, jež šetří čas, který by jinak bylo nutné vynaložit na ruční mytí špinavého nádobí. Zde se jako velký problém může jevit tvrdá voda, která způsobuje tvorbu vodního kamene. Proto je zapotřebí při její práci dodat vedle čisticího prostředku také změkčovač vody. Platí to i pro automatickou pračku.

Zdroj: https://www.ahs.com/home-matters/repair-maintenance/get-the-most-out-of-your-household-appliances/
.

Doporučené články