Rajčata mohou dozrát i po utržení díky slunci a jinému ovoci

Všichni nadšenci do zahradničení, kteří pečují o rajčata na své zahradě či balkoně, touží po tom, aby mohli co nejdříve ochutnat lahodné plody své práce. Není nic neobvyklého, když přemýšlíme o tom, jak urychlit zrání rajčat. A tady přichází dobrá zpráva – je to možné. V tomto článku se podíváme na způsoby, jak urychlit zrání již utržených rajčat. Možná ještě nejsou zcela zralá pro okamžité konzumování, ale nemusíte je hned vyhodit. Nabídneme vám tipy a triky, jak jim pomoci dozrát a vychutnat si plody své práce naplno.

Doporučený článek:  Několik znaků prozradí, zda je vejce čerstvé

Slunce jako klíčový faktor zrání rajčat

Slunce hraje klíčovou roli při zrání plodů rajčat. Sluneční paprsky přispívají k změně jejich barvy na červenou a také k jejich zralosti, kterou poznáte podle měkčí a pevnější konzistence. Pokud jste utrhli nezralé rajče, není vhodné ho ihned konzumovat, protože by to mohlo mít negativní vliv na vaše zdraví. Místo toho je nejlepší položit rajče na světlé a slunné místo, kde bude mít šanci dozrát. Existuje však několik jednoduchých způsobů, jak proces zrání rajčat urychlit.

Doporučený článek:  Dokonale vyšlehaná šlehačka je korunkou každého dezertu. S několika tipy se podaří každému
Zdroj obrázku: Freepik

Využití ethylenu a červeného prostředí

Jednou z možností, jak urychlit zrání rajčat, je umístit je vedle jablek nebo banánů. Toto ovoce přirozeně uvolňuje ethylen, který podporuje proces zrání rajčat. Další možností je umístit nezralá rajčata vedle již zralé zeleniny či na červený hedvábný papír. Červená barva poblíž rajčat stimuluje jejich dozrávání. I když se to může zdát neobvyklé, tyto jednoduché triky mohou být účinné.

Speciální péče o rajčata na keříku

Pokud máte rajčata rostoucí na keříku a chcete urychlit jejich zrání, můžete využít stejných postupů. Před blížícím se podzimem, kdy chcete zajistit, aby poslední rajčata stihla dozrát, můžete odříznout rostlinu těsně nad trsem s rajčaty. Odstraňte prázdné stonky a listy, což umožní keři soustředit se na zrání plodů a omezí nadměrný růst rostliny, který již není nezbytný. Tímto způsobem získáte více rajčat a budete si jich moci užívat déle než ostatní zahrádkáři.

Zdroj: https://www.theprairiehomestead.com/2014/10/ripen-green-tomatoes.html
.

Doporučené články