Procházka lesem láká ke sběru hub. Nasušte si zásobu na celou zimu

Sušení hub vám umožní, abyste si vychutnali příjemnou chuť hub po celý rok. Jakmile je nasbíráte v lese a přinesete domů, musíte je očistit a potom usušit. A samozřejmě také správně skladovat. Jedině tak si jejich chuť i nutriční hodnotu užijete po mnoho měsíců. Vyzkoušejte moderní i tradiční metody sušení hub, které zaručeně fungují.

Jak správně připravit houby na sušení?

V první řadě houby důkladně očistěte. Pečlivě je zkontrolujte a podívejte se, jestli v nich nejsou červi nebo nejsou jinak poškozené. Nikdy houby nemyjte a nenamáčejte je. Voda se dostane do struktury houby a budete je sušit mnohem déle. Houby i tak obsahují dost vody, takže další nepotřebují.

Doporučený článek:  Bylinky jsou přirozenou ochranou proti vosám v okolí domu

Sušení hub v troubě nebo na slunci

Sušení v troubě při teplotě 50 stupňů s pootevřenými dvířky je skvělou domácí metodou. Jednoduše vyložte plech pečicím papírem a vyskládejte na něj plátky větších hub nebo celé houby, jestli jsou malé. Pokud máte doma sušičku na potraviny, můžete ji k těmto účelům samozřejmě využít.

Zdroj obrázku: Freepik

Posbírali jste houby a venku stále svítí slunce? Jestli ano, můžete je rozložit na síto nebo rošt a nechat několik dnů na slunci. Houby se zbaví veškeré přebytečné vody a budou usušené. Nezapomeňte je zakrýt prodyšnou látkou, aby se k nim nedostal prach a další nečistoty.

Doporučený článek:  Tvrdé rohlíky najdou ještě využití. Hodí se na strouhanku, knedlíky nebo pudink

Usušte houby na radiátoru nebo kamnech

Klasickou metodou je nakrájení hub na plátky, natažení na nit a pověšení nad sporák nebo radiátor. Tento způsob bude chvíli trvat, ale díky teplu se houby spolehlivě usuší. Pamatujte, že tato metoda funguje pouze u větších hub, protože menší se neudrží a spadnou.

Skladování sušených hub

Dlouhé trvanlivosti dosáhnete jedině v případě, že budete houby správně skladovat. Nejlepší je skleněná nebo kovová dóza, kterou lze vzduchotěsně uzavřít. Uskladněte ji na tmavé a suché místo. A budete moci houby používat po mnoho měsíců.

Zdroj: https://grocycle.com/how-to-dry-mushrooms/
.

Doporučené články