Pro dokonale čistou troubu do obchodu běžet nemusíte. S nečistotami a mastnotou zatočí domácí prostředky

Jak vyčistit špinavou troubu? Možností je mnoho. Především byste ale troubu měli čistit alespoň jednou týdně, pokud s tím nechcete mít velké starosti. V troubě můžete denně připravovat nejen pokrmy jako hlavní chody, ale především dezerty, koláče nebo pečivo. Na čištění pak můžete použít přírodní metody, které jsou levné a účinné.

V troubě se usazuje mastnota a nečistoty

Pokud troubu využíváte denně, je jasné, že se v ní bude usazovat především mastnota, tuk a další nečistoty. Troubu by bylo nejlepší čistit po každém použití, ne každá hospodyňka ale na to má energii po celodenním maratonu v kuchyni a vůbec v domácnosti. Jestliže máte pocit, že trouba čištění potřebuje, můžete se spolehnout hlavně na domácí prostředky, které jsou velmi účinné.

Doporučený článek:  Bobkové listy ochrání kuchyni a potraviny před moly

Použít sice můžete i prostředky, které jsou běžně k dostání v obchodech, ale pokud využijete něco, co máte doma v kuchyni, ušetříte nejen peníze, ale také drahocenný čas. Navíc domácí prostředky jsou šetrné také k životnímu prostředí. Jestliže vykazuje trouba známky toho, že nemusí fungovat správně, bude nutné ji vyčistit důkladně. Použít k tomu můžete třeba ocet.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet má skvělé čisticí vlastnosti

Ocet disponuje skvělými čisticími vlastnostmi, které oceníte, pokud máte doma malé děti. Nenechte se odradit jeho zápachem, po chvíli po jeho vůni nebude ani stopy. Rozhodně se tak vyplatí ho používat v celé domácnosti. Ocet ale musíte nejdříve naředit vodou, jinak jeho účinky mohou být příliš silné. Jestli vám vadí jeho vůně, můžete do roztoku přidat ještě prostředek na mytí nádobí.

Doporučený článek:  Sůl je výborný čistič. Poradí si s připáleným hrncem i skvrnou od vína

Vlhkým hadříkem pak naneste roztok do trouby a následně pomocí měkkého hadříku vytřete. Osušte papírovou utěrkou. Ocet bojuje proti odolným nečistotám a mastnotě velmi účinně. Stačí ho nechat několik minut působit. Co se poměru směsi na čištění týče, ideální je konzistence husté pasty.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/kitchen-and-household/how-to-clean-your-oven-without-harsh-chemicals/
.

Doporučené články