Připravte si lahodný pudink s chia semínky

Ten, kdo žije trochu zdravěji, tak ví, co jsou chia semínka. Jsou velmi nutričně hodnotná, hodí se do jogurtu i jako přísada do pudinku. Vyrobte si s námi chia kakaový dezert na jogurtu, který bude chutnat celé rodině. Ukážeme vám také, jaké recepty si můžete z chia semínek připravit.

Díky několika surovinám vykouzlíte originální pudink

Na tento jednoduchý dezert budete potřebovat:

  • 250 g přírodního jogurtu
  • 2 lžíce chia semínek
  • 2 lžičky kakaa
  • 2 lžíce medu
  • 1 lžíci semínek z granátového jablka
  • ¼ pomeranče
  • 4 kousky mandlí
Doporučený článek:  Jednoduché kynuté croissanty plněné ovocným džemem jako od cukráře

Postup je velmi jednoduchý. Otevřete si jogurt a do něj přidejte kakao a med. Důkladně zamíchejte, až se ingredience spojí. Přidejte do jogurtu chia semínka, promíchejte a dejte na linku asi na dvacet minut. Semínka by měla nabobtnat a tím pádem jogurt zhoustnout. Směs dejte vychladnout do lednice a poté ozdobte kousky pomeranče, granátového jablka a mandlí.

Z chia semínek vykouzlíte i jiné skvělé pokrmy

Vyrobte si jednoduše například sušenky z chia semínek, které jsou nejen chutné, ale také patří mezi zdravé mlsání. Na ně si připravte 220 g arašídového másla, lžíci holandského kakaa, lžíci chia semínek, vejce a lžíci javorového sirupu. Připravte si plech, vyložte ho pečícím papírem, všechny suroviny dejte do mísy a promíchejte. Těsto si rozdělte na 12 koulí, dejte na plech a vidličkou připlácněte. Pečte deset minut a nechte vychladnout.

Doporučený článek:  Zdravé palačinky připravené z tvarohu jsou ideální svačinou

Vyrobte si také jahodový džem, jehož součástí budou chia semínka. Na půl sklenice budete potřebovat 150 g jahod, lžíci vody, chia semínek, třtinového cukru a také nádobu, ve které budete džem skladovat. Jahody umyjte, nakrájejte na polovinu a rozmačkejte na kaši. Do nich přidejte cukr, vodu a chia semínka. Promíchejte a máte hotovo. Směs dejte do sklenice a dejte do lednice. Po několika hodinách by měla vzniknout konzistence džemu.

.

Doporučené články