Přípravky z lékárny jsou zbytečné. Při bolesti žaludku pomohou oblíbené bylinky a koření

Mnoho z nás se čas od času potýká s bolestmi žaludku. Na vině může být konzumace zkaženého produktu, přejídání se nebo nadměrné pití alkoholu. Není však nutné brát si pokaždé prášek proti bolesti, existují přírodní způsoby, jak se nepříjemného pocitu zbavit. Pomohou vám léčivé bylinky a potraviny zlepšující trávení.

Nevolnosti mírní bazalka

Pokud vás po větším jídle trápí nevolnost nebo žaludeční křeče, sáhněte nejprve po pár lístcích bazalky. Tato rostlina má analgetický a antispasmodický účinek díky obsahu eugenolu – chemické sloučeniny s anestetickými vlastnostmi. Stejnou složku najdeme v hřebíčku. Při bolestech žaludku je proto vhodné vypít šálek černého čaje uvařeného se lžičkou hřebíčku, který zmírní bolest a zlepší trávení a povzbudí vylučování žaludečních šťáv.

Doporučený článek:  Domácí vývar je výživný a nabitý prospěšnými látkami

K rychlejšímu trávení potravy je zapotřebí teplo, proto jsou teplá jídla pro trávení lepší. Pokud však máme zažívací potíže, vyplatí se sníst potravinu, která obsahuje látky, které naše tělo stimulují k vyvíjení vyšší teploty. Jednou z takových potravin je pepř, proto se vodka v lidovém léčitelství doporučuje při bolestech žaludku. Pomohou i chilli papričky, které je dobré přidat do kávy, jelikož kofein rovněž zlepšuje trávicí procesy.

Zdroj obrázku: Freepik

Toxiny odstraní ostropestřec

Po nadměrném pití alkoholu můžeme zažívat kocovinu, ale i žaludeční problémy. Přírodním řešením v tomto případě je kysané zelí. Upravuje trávicí systém a čistí střeva od hnilobných bakterií. Na tento neduh může pomoci i ostropestřec mariánský, který chrání játra před škodlivými účinky toxinů a odstraňuje jedy z těla.

Doporučený článek:  Med podpoří srdce a celý oběhový systém. Jeho účinky nepřestávají odborníky překvapovat

Žaludeční křeče bývají někdy spojené s nadýmáním, kterému zabraňuje máta peprná. Její silice povzbuzují vylučování trávicích šťáv a zabraňují nadýmání. Také podporují činnost jater, slinivky a žlučníku, což jsou orgány urychlující trávení. Z máty si můžeme připravit klasický čaj, který můžeme ještě obohatit heřmánkem.

Zdroj: https://www.news24.com/health24/natural/natural-living/5-stomach-soothing-herbs-and-spices-20120721
.

Doporučené články