Játra občas potřebují podpořit, aby mohla pracovat správně. Jejich zdraví odráží především jídelníček

Očista jater by měla být součástí každodenní péče o naše tělo. Jinak můžeme cítit velkou bolest pod žebry, kterou pak bude nutné řešit léky nebo jinými prostředky. Játra jsou orgán, který napomáhá odstranění toxinů z těla. Vyplatí se jim občas dopřát potraviny, které je vyčistí, aby znovu mohla správně pracovat. Játra mohou ovlivnit naši kondici a zdravotní stav. Jak jim dopřát regeneraci?

Jaké faktory negativně játra ovlivňují?

Pokud chcete očistit svá játra, bude nutné se zaměřit na jídelníček. Pokud v něm nemáte dostatek ovoce a zeleniny, játra budou hůře pracovat. Jestli máte slabost pro sladkosti nebo naopak slané pochutiny, které jíte hlavně večer, může to mít na játra velký vliv. Celý organismus tím bude trpět. Na seznamu škodlivých potravin nebo surovin jakou pak také některé léky, nevhodné jsou rovněž cigarety.

Doporučený článek:  Při nachlazení je jídelníček důležitý. Správné produkty urychlí léčbu, nezdravé potraviny jen přitíží

Jak poznáte, že vaše játra trpí a nefungují správně? Je to velmi jednoduché. Pokud si dopřáváte hodně jídla, na vašem zdraví se to může projevit. Budete mít pocit těžkosti, nebude se vám chtít nic dělat a játra budu mít mnoho práce, aby vůbec odstranila toxiny z těla. Proto je nutné játrům dopřát očistu, díky které znovu obnoví svou funkci. Jak se může projevit špatný stav jater? Objevit se může vysoký krevní tlak, budete hodně unavení nebo budete mít problémy s vyprazdňováním.

Doporučený článek:  Do zdravého jídelníčku patří jedno vejce denně
Zdroj obrázku: Freepik

Onemocnění jater by se nemělo brát na lehkou váhu

Pokud chcete svá játra regenerovat, můžete to udělat domácími metodami, ještě než půjdete k lékaři. Regeneraci jater můžete začít například bylinkami. V lidovém léčitelství jsou velmi ceněné, co ale bude fungovat na játra? Jednou z nich je ostropestřec mariánský. Obsahuje silymarin, který detoxikuje játra a chrání je před negativními vlivy.

Pomoci může také pampeliška nebo olivový olej. Můžete si ho trochu nalít do každého jídla, protože čistí játra a posiluje je. Olej můžete také smíchat se šťávou z grapefruitu a dvou citronů a tento nápoj pít ráno a večer. Nepoužívejte ho ale déle než tři dny, protože vás může prohnat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/11-foods-for-your-liver
.

Doporučené články