O této funkci v troubě ví málokdo. Přitom dokáže ulehčit život

Trouba patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé kuchyni. Většina lidí ale nezná její mnohostranné využití. Hodně modelů tohoto zařízení má funkce, o kterých nemají mnozí ani ponětí. Ve skutečnosti můžete troubu využít mnohem více než v ní jen upéct buchtu nebo pizzu. Dokáže vám ušetřit čas i peníze, ale musíte vědět, jak ji správně používat.

Funkce trouby, které byste měli znát

Automatické programy jsou úžasnou věcí. Většina je zná jen na pračce, ale na troubě je máte jistě také. Nemusíte si díky nim pamatovat, jak dlouho je zapotřebí péct určité pokrmy, jako je koláč, dort nebo konkrétní druh masa. Přístroj sám zajistí přípravu pokrmu v ideálních podmínkách. Nové spotřebiče vám často umožní, abyste pekli pokrmy podle nastaveného programu. Navíc si můžete přidat vlastní nastavení času a teplot pro pokrmy, které děláte nejčastěji.

Doporučený článek:  Proti mravencům v zahradě lze bojovat aromatickými rostlinami, moukou nebo horkou vodou
Zdroj obrázku: Freepik

Zajímavá funkce trouby, díky které bude čištění hračka

Mnoho modelů trouby má také tzv. funkci pyrolýzy. Jedná se o speciální program trouby, který po uzamčení dvířek zahřeje vnitřek trouby téměř na teplotu 500 stupňů. Díky tomu se odstraní i odolné nečistoty a mastnota. Všechny nečistoty se změní na popel, který potom jen snadno vytřete vlhkým hadříkem. Troubu budete mít dokonale čistou a nebudete muset pro to vůbec nic udělat. Jen zapnout jediný program, o kterém většina lidí nemá vůbec ponětí.

Doporučený článek:  Využijte pórek na maximum. Zelená část je ideální pro netradiční saláty i jako příloha k masu

Jak můžete ušetřit čas při používání trouby?

Při dnešních cenách elektřiny jistě budete chtít vědět, jak při pečení ušetřit peníze. Důležité je, abyste během pečení dvířka příliš často neotvírali, protože jinak zbytečně plýtváte teplem i energií. Ke konci pečení můžete také troubu vypnout. Bude stále velmi horká, ale již nebude potřebovat elektřinu. A ujistěte se, že používáte program s rovnoměrným ohříváním vzduchu, protože díky tomu se pokrmy připraví rychleji a vy ušetříte na účtech.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a34751947/self-cleaning-oven/
.

Doporučené články