Mléko nejen k pití: je tajnou přísadou do kosmetiky i bezkonkurenčním čističem

Mléko patří mezi oblíbené nápoje, můžete si z něj udělat nejen lahodné kakao, mnoho lidí si ho dává také do čaje, pokud ho mají rádi po anglicku. Mléko pak můžete použít i jinde v domácnosti. Hodit se bude například na obličej, protože hydratuje pokožku. Vyčistíte s ním také stříbrné doplňky a pomůže při odstraňování skvrn.

Každodenní využití mléka v domácnosti

Mléko působí skvěle na lidskou pokožku. Můžete si ho přidat nejen na pleť v podobě pleťové masky, ale vhodné bude také ho nalít do horké koupele. Zajistí jemnou pokožku a navíc zpomaluje proces stárnutí. Tak se můžete těšit na vyřešení kožních problémů, protože působí proti akné i kuřím okám. Zbavíte se černých teček a vaše pokožka bude opravdu jako dětská prdelka.

Doporučený článek:  Cukr najde praktické využití. Zbaví domov hmyzu a rozzáří naše prádlo

Mléko můžete použít také na vlasy. Máte je poškozené, lámavé nebo naopak ztratily lesk? Použijte mléko k tomu, abyste je oživili. Nechte ho působit na vlasech 20 minut a kúru opakujte asi dvakrát týdně. Hladké vlasy si můžete zajistit tímto jednoduchým způsobem. Vyřešíte s ním také nečistoty v kuchyni. Zbavíte se nepříjemných pachů v lednici a také s ním vyčistíte skvrny nebo mastnotu.

Zdroj obrázku: Freepik

Mléko osvěží i kožené oblečení

Mlékem můžete snadno vyčistit také semišové boty, nebo dokonce kožené oblečení. Stačí do mléka namočit kousek utěrky. Snadno se pak zbavíte také mastnoty a tímto způsobem ošetříte boty nebo oblečení, aby se již nešpinily. Můžete si s ním také ulevit při popáleninách, protože zklidňuje pokožku. Urychlí tak hojení drobných ran.

Doporučený článek:  Loupání vajíček půjde díky studené vodě mnohem rychleji a bez potrhání bílku

Vatový tampon stačí namočit do mléka a poté ho přiložit na popáleninu nebo ranku asi na 20 minut. Tento postup opakujte několikrát denně a uvidíte, že za chvíli se vám hodně uleví. Poté můžete použít i jiné prostředky na ochranu své pokožky. Mléko by nemělo chybět v žádné domácnosti, protože se bude hodit opravdu skoro pro každou příležitost.

Zdroj: https://www.youbeauty.com/beauty/uses-for-milk-as-a-beauty-product/
.

Doporučené články