Na slimáky v záhonu lze vyzrát mědí, vaječnými skořápkami nebo kávou

Slimáci mohou v zahradách trvale obtěžovat, způsobovat zkázu rostlin, a dokonce si najít cestu do našich salátů. Zatímco chemické pesticidy se běžně používají ke kontrole populací slimáků, často přicházejí s nevýhodami, které představují riziko pro užitečný hmyz, zvířata a životní prostředí. Naštěstí existují přírodní a domácí alternativy, které vám mohou účinně pomoci zbavit se slimáků, aniž by poškodily zahradu.

Měděné bariéry

Měděné zábrany jsou oblíbenou a účinnou metodou pro odpuzování slimáků. Slimáci mají silnou averzi k mědi, protože ta při kontaktu se slimákem generuje malý elektrický náboj. Jednoduchou měděnou bariéru můžete vytvořit obepnutím zranitelných oblastí ve vaší zahradě měděnou páskou nebo pásy. To funguje jako fyzický odstrašující prostředek, který zabraňuje slimákům překročit bariéru a dostat se k vašim rostlinám.

Doporučený článek:  Malé, ale otravné. Zbavte se ovocných mušek nadobro, metoda je snadná

Vaječné skořápky

Vaječné skořápky slouží nejen jako přírodní a biologicky odbouratelný odpuzovač slimáků, ale také poskytují půdě cenný vápník. Rozdrcené vaječné skořápky vytvářejí pro slimáky nepříjemný povrch, po kterém se odmítají plazit, a účinně je proto odrazují od toho, aby se pouštěli do zahradních záhonů. Rozprostřete rozdrcené vaječné skořápky kolem základny náchylných rostlin nebo vytvořte ochrannou bariéru, která slimáky udrží na uzdě.

Zdroj obrázku: Freepik

Křemelina

Křemelina je přírodní látka získaná z fosilizovaných zbytků mořských řas. Skládá se z drobných ostrých částeček, které probodávají měkká těla slimáků a dehydratují je. Posypte proto kolem rostlin a záhonů vrstvu potravinářské křemeliny, čímž vytvoříte překážku, které se slimáci budou vyhýbat. Nezapomeňte znovu aplikovat po dešti.

Doporučený článek:  Mrkvová šťáva místo ranní kávy je zázrak. Organismus udrží v dokonalé rovnováze

Kávová sedlina

Kávová sedlina může ve vaší zahradě sloužit dvojímu účelu – odpuzuje slimáky a obohacuje půdu. Slimáci nemají rádi texturu a kyselost kávové sedliny. Rozložte proto vrstvu použité kávové sedliny kolem náchylných rostlin nebo vytvořte ochrannou bariéru, která slimáky odradí. Jak se kávová sedlina rozkládá, přidává do půdy organickou hmotu, zlepšuje její strukturu a zvyšuje obsah živin.

Zdroj: https://www.theenglishgarden.co.uk/expert-advice/how-to-get-rid-of-slugs-10-solutions/
.

Doporučené články