Plněné pirohy masovou nádivkou zachutnají celé rodině. Dochutit je lze přesně podle představ

Pirohy s masem jsou skvělým nápadem na chutné a poměrně jednoduché jídlo pro celou rodinu. Výběr správného masa pro přípravu náplně je velmi důležitý. Důležité je také vhodné těsto, aby se pirohy netrhaly a náplň tak nevytékala. Dalším důležitým faktorem je i správné dochucení masa, které ovlivní celkovou chuť pokrmu.

Maso na nádivku

Pokud jste se rozhodli udělat pirohy s masem, můžete si vybrat různé druhy masa, které ovlivní chuť a strukturu jídla. Pirohy můžete připravit pomocí hovězího masa, drůbežího masa, vepřového masa. Při přípravě masa můžete použít vařené i syrové maso. V případě vařeného bude celé jídlo aromatičtější.

Doporučený článek:  Vývar ze slepičích pařátů doplní tělu důležitý kolagen

Pokud se však rozhodnete pro pirohy naplněné syrovým masem, jejich příprava bude rychlejší, ale budete je muset později déle vařit. Při přípravě pirohů je velmi důležité, abyste maso správně dochutili. Můžete použít nejen pepř a sůl, ale také majoránku, koriandr a muškátový ořech. Kromě toho stojí za to přidat smaženou cibuli, která zvýrazní aroma tohoto chutného jídla.

Zdroj obrázku: Freepik

Možnosti nádivky

Někteří lidé používají ječné kroupy nebo rýži, které přidávají do nádivky tak, aby se nerozpadla. Pokud se maso zdá být suché, můžete přidat zeleninu, například mrkev, nebo vnitřnosti, jako třeba játra. Při přípravě pirohů s mletým masem je nejdůležitější správně připravit nádivku. Tento recept je základní variantou, se kterou toto jídlo určitě nezkazíte.

Doporučený článek:  Bramborová klobása přijde k chuti nejen během grilování

Jako první si očistíme a nakrájíme cibuli. Opražte ji na malém množství oleje dozlatova a přeneste do samostatné misky. Následně na stejné pánvi připravte mleté maso. Po osmažení jej sejměte z ohně, aby mírně vychladlo. Potom maso ochuťte a přidejte vajíčko. Vše dobře promíchejte a přidejte smaženou cibuli. S touto náplní naplňte pirohy a už je jen uvařte ve vroucí osolené vodě.

Zdroj: https://www.coldweathercomfort.com/polish-meat-pierogi/
.

Doporučené články