Ovocné mušky jsou pohromou každé kuchyně. Jednoduchá past je naláká a nepustí

Tento hmyz se v naší kuchyni dokáže objevit velmi nečekaně. Mnohdy si však za jeho přítomnost můžeme sami. Tyto mušky jsou lákány vůní hnijícího ovoce. Proto pokud se u vás objeví, hledejte příčinu také mezi nábytkem nebo v různých spárách, kde vám mohl zapadnout kousek potraviny. Pokud se nezbavíte příčiny, kvůli které se u vás objevily, nezbavíte se ani mušek.

Ocet a prostředek na mytí nádobí

Existuje mnoho způsobů, jak bojovat proti tomuto hmyzu, ale ne všechny z nich budou stejně účinně. Z těchto dvou surovin si připravíte jednoduchou past. Je levná a ekologická a všechny ingredience už máte určitě doma. Stačí, když si připravíte kapalinu na mytí nádobí a trochu vody. Všechny ingredience smíchejte v poměru 1 : 1 : 2.

Doporučený článek:  Připálené jídlo nemusí být katastrofa, můžeme ho ještě zachránit

Pak už jen stačí, když misku postavíte vedle místa, kde je největší výskyt mušek. Silná vůně octa bude lákat ovocné mušky dovnitř a v pasti se utopí, kromě toho je mycí prostředek znehybní a bude na ně působit jako jed. Ráno nalijte obsah misky do toalety. Tento postup můžete opakovat, dokud se ovocných mušek nezbavíte. Nejdůležitější však je pořádně zkontrolovat kuchyni, zda mušky někde neláká zapomenutý kousek ovoce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vypadají ovocné mušky

Ovocné mušky jsou drobný hmyz, který dosahuje velikosti jen tří milimetrů a objevuje se již brzy na jaře a je přítomen až do pozdního podzimu. Mohou být skutečnou nepříjemností pro všechny členy domácnosti. Nutričním cílem tohoto hmyzu jsou hnijící plody, ale ani vůně vína či džemu jim není lhostejná. Jejich životní cyklus je velmi krátký, neboť trvá pouhých 40 dní. Množí se však alarmující rychlostí, proto vyhlazování škůdců může způsobit určité problémy.

Doporučený článek:  Na rajčatech si pochutnají i zahradní rostliny. Kaše z listů zajistí bohatou úrodu nejen zeleniny

Jídlo ponechané bez obalu je pro ně lehkou a zároveň příjemnou kořistí, proto ho nezapomeňte správně chránit. Pokud se ovocné mušky usadí na potravinách, už bohužel nejsou vhodné ke konzumaci, protože tento hmyz je nositelem mnoha choroboplodných zárodků a bakterií. Kromě toho kladou vajíčka v blízkosti fermentujících potravin nebo vlhkého prostředí.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25042/how-to-kill-fruit-flies/
.

Doporučené články