Slupky z ovoce a zeleniny je škoda jen tak vyhodit. Rozzáří domácnost a zachutnají rostlinám

Slupky ze zeleniny a ovoce nemusí okamžitě přistát v koši. Můžete je použít při úklidu nebo pro vyhnání nezvaných hostů. Například boty dokáže vyleštit slupka od banánu. Využijte všeho, co můžete, a přemýšlejte o možných způsobech ještě předtím, než je vyhodíte.

Využití banánové slupky

Slupku od banánů můžete využít k leštění bot. Tato metoda bude fungovat pro kůži a kožený materiál. Jediné, co musíte udělat, je otřít celý povrch bot vnitřní stranou slupky. Nechte pět minut působit a poté je omyjte čistým hadříkem, abyste se zbavili zbytků, které zůstaly z banánu. Věnujte pozornost různým zákoutím na botách.

Doporučený článek:  Vypěstovat vlastní brambory může každý. Nejsou náročné, dařit se jim bude i na malém balkoně

Nevyhazujte bramborové slupky do koše, ale použijte je k leštění zrcadla nebo měděných předmětů. Jediné, co musíte udělat, je nasekat slupku na menší kousky a smíchat je. Vložte dužinu do misky a přidejte několik kapek citrónové šťávy. Vlhký bavlněný hadřík navlhčete ve směsi a omyjte špinavé zrcadlo, příbory nebo jiné předměty. Potom je otřete papírovými utěrkami a je hotovo!

Zdroj obrázku: Freepik

Vymačkaný citron

Citron je vynikající pro čištění nábytku. Nakapejte trochu éterického oleje do citronové slupky a omyjte celý povrch nábytku. Potom umyté povrchy vyleštěte suchým bavlněným hadříkem. Citron nejen voní dobře, ale také díky němu budou všechny povrchy zářit. Můžete s ním leštit příbory nebo kuchyňské nádobí.

Doporučený článek:  Správné skladování potravin v lednici: řada produktů do ní nepatří

Cibulové slupky jsou skvělým hnojivem pro rostliny. Díky nim rostliny bujně porostou a zbarví se do sytě zelené. Jediné, co musíte udělat, je dát slupky ze dvou cibulí do malé misky a přilít vodu. Přiveďte k varu na pět minut. Odložte na hodinu a po uplynutí času slijte. Roztok můžete aplikovat na rostliny jednou týdně.

Zdroj: https://www.tomsofmaine.com/good-matters/healthy-feeling/7-uses-for-vegetable-and-fruit-peel-leftovers
.

Doporučené články