Podmáslí uhasí žízeň, uleví při trávicích obtížích a zmírní příznaky kocoviny

Skvělým prostředkem, jak zklidnit rozbouřený žaludek nebo zahnat žízeň, je podmáslí. Tuto zkušenost získali už naši předkové. Je velká škoda, že my tento nápoj podceňujeme a zůstává tak často na okraji našeho zájmu. Nabízí ještě spoustu dalších benefitů.

Lék na bolest břicha

Když se řekne domácí léčba žaludečních potíží a bolestí břicha, spousta lidí si představí bylinky, ať už je to třeba máta, heřmánek, ale také tymián, kurkuma, pelyněk, nebo květ měsíčku. Paleta rostlinných pomocníků je opravdu široká. Mnozí ale netuší, že jeden velmi efektivní prostředek mají doslova na dosah ruky. Máme na mysli podmáslí. Dostaneme ho běžně v obchodě s potravinami, takže ho můžeme mít stále v chladničce pro případ aktuální potřeby. Málokdo totiž má doma široce vybavenou lékárnu disponující pestrou nabídkou bylin na různé potíže. Podmáslí je mnohem dostupnější.

Doporučený článek:  Jarní detox je každý rok velmi populární. Základem je postupovat obezřetně, jinak hrozí i problémy

V čem vlastně spočívají výhody podmáslí? Tento nápoj podporuje průběh trávicích procesů. S jeho pomocí snadněji strávíte jídlo, o kterém se dá říci, že je těžké pro žaludek. Podporuje tvorbu a vylučování stolice.

Zdroj obrázku: Freepik

Uhasí letní žízeň

Výborně zasytí, a přitom neobsahuje mnoho kalorií, takže se stává i výborným doplňkem diet. Oceňované je také pro svůj vysoký obsah vápníku. Jeho pití podporuje paměť, napomáhá soustředění. Stává se doslova balzámem pro játra, tento silně zatěžovaný orgán pomáhá účinně detoxikovat. Pokud jste to zrovna přehnali s alkoholem a potkala vás nepříjemná kocovina se všemi jejími typickými příznaky, dejte si podmáslí. Pomůže je utlumit a budete se cítit lépe. V horkých letních dnech, kdy slunce žhne, se vám možná také stává, že vaši žízeň neuhasí slazené nápoje ani voda. Dejte si do ledničky vychladit podmáslí. Právě to vám pomůže zbavit se pocitu žízně a také vás dobře zasytí, protože na jídlo v takových dnech nejspíše nebudete mít moc velkou chuť.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-buttermilk
.

Doporučené články