Nejen sladké plody i pecky třešní jsou skvělé. Jednoduchým způsobem uleví od každé bolesti

Třešňové pecky byste neměli nikdy vyhazovat. Budou se totiž hodit, protože jejich obliba rok od roku roste. Můžete tak plnohodnotně využít celé ovoce, aniž byste něco vyhazovali. Třešně vám snadno vyrostou na zahradě, můžete si z nich udělat kompot nebo upéct dezert. A právě pecky se pak mohou využít například v rámci péče o lidské zdraví.

K čemu slouží třešňové pecky?

Termoregulační vlastnosti patří mezi ty, kterými pecky disponují. Mohou se tak použít nejen k ochlazení, ale hlavně k zahřátí. Pecky se dávají například do látkových pytlíčků, které se pak používají na zahřátí bříšek malých kojenců, které trápí plynatost a nemohou si ulevit. Vhodné ale jsou také pro dospělé, masáží peckami docílíte toho, že vaše střeva budou správně fungovat.

Doporučený článek:  Největším mýtům o zmrzlině lidé stále věří. Pojďme si na ně posvítit

Už naše babičky třešňové pecky používaly, protože poznaly, jaké vlastnosti mají. Musíte je nejdříve umýt a pak vysušit. Teplé vydrží asi hodinu, což je dostatek času na masáž potřebnou k úlevě. Mnoho lidí se dnes vrací k těmto metodám, které neobsahují žádnou chemii, a přitom jsou snadno dostupné. Jaké další benefity přináší třešňové pecky?

Zdroj obrázku: Freepik

Pecky snadno zahřejete a užijete si pocit tepla

Pecky snadno zahřejete například v mikrovlnné troubě. Stačí několik minut a budete mít až hodinu příjemný pocit. V zimě je můžete položit na topení, v létě se hodí je postavit na slunce. Můžete je přidat do látkových sáčků, do kterých pak můžete dát například lahev s čajem nebo kávou. Delší dobu je udržíte teplé.

Doporučený článek:  Nejen polévka nebo kompot. Dva druhy dýně lze připravit i v syrové formě

Ženám mohou pecky pomoci při menstruačních bolestech. Teplé obklady se budou hodit také pro sportovce, kteří jsou fyzicky unavení. Bolesti kloubů nebo svalů budu minulostí. Rodiče už přišli na to, že svým malým dětem mohou lahev s peckami položit na bříško, a tím jim ulevit od bolesti. Navíc u této metody neexistují žádné vedlejší účinky. Mohou je použít také alergici.

Zdroj: https://www.cherrypitpac.com/faqs.html
.

Doporučené články