Nechte svou pleť znovu zazářit. Domácí lněná maska ji vyživí a omladí

Domácí pleťové masky jsou oblíbenými prostředky, jak dosáhnout dokonalé pleti, která bude vyhlazená, zdravá a bez vrásek. Sami si je můžete vyrobit doma, jsou vhodné pro všechny druhy pleti a určitě si mezi nimi najdete svou oblíbenou. Lněná maska se hodí zejména pro suchou, unavenou pleť. Dodejte jí znovu sílu pomocí lněných semínek, která jsou velmi ceněná nejen v kosmetickém průmyslu.

Lněná semínka se budou hodit nejen do kuchyně

Lněná semínka obsahují především značné množství vlákniny, která podporuje zdravé trávení. Patří tak mezi superpotraviny. Semínko ale můžete využít také v kosmetice – spousta lidi ho používá například na vlasy, zejména ženy s kudrnatými vlasy. Pleťovou masku si pak můžete připravit i doma, její příprava je jednoduchá. Lněné semínko obsahuje omega-3 a další kyseliny, které jsou pro naše tělo prospěšné.

Doporučený článek:  Správné skladování vajec je zásadní pro jejich čerstvost a nezávadnost

Zinek pomáhá bojovat proti akné nebo ekzému, vitamin E propůjčí pokožce mladistvý vzhled. Vitamin C, který semínko také obsahuje, zase podporuje imunitní systém. Pleťová maska tak bude studnicí látek a živin, které pomohou pleti dostat se zase do formy. Hydratuje obličej a díky tomu bude pleť vypadat mladší a zdravější. Zářivá pleť je důkazem, že se o ni staráte.

Zdroj obrázku: Freepik

Masku na obličej si vyrobíte velmi snadno

Lněné semínko zajistí pokožce elasticitu. Dbejte o svou pleť ještě předtím, než se objeví první vrásky, a to právě pomocí lněného semínka. Masku si snadno vyrobíte a už nebudete chtít kupovat tu z obchodu. Přírodní kosmetika má na naše tělo a pokožku úžasné účinky. Základním receptem je zalít dvě lžíce semínek horkou vodou, počkat, až nabobtnají, a směs si pak nanést na obličej. Tuto masku můžete používat dvakrát týdně.

Doporučený článek:  Jediná ingredience přispěje k tomu, že brambory budou uvařené již za 10 minut

K semínku pak můžete přidat také citronovou šťávu, protože tím získáte ještě rozjasňující efekt. Na obličej si ale můžete přidat také lžičku medu, který hydratuje a regeneruje pokožku. Jestli trpíte na akné, vyplatí se přidat bílý jogurt. Lněná semínka jsou skvělým prostředkem, jak si pomoci k lepšímu stavu pleti. Zklidní zánět, reguluje vrásky a výsledek je vidět ihned.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/5-amazing-beauty-facts-about-flax-seeds/
.

Doporučené články