Ne všechny tuky škodí. Dva zázračné oleje podpoří zdraví jater ve všech funkcích

Játra ukládají, filtrují, čistí a upravují správný průběh metabolických procesů. Stručně řečeno, pracují 24 hodin denně jako nejdůležitější filtr, sklad a úklidová posádka v jednom. Neúnavně vykonávají svou práci, takže stojí za to systematicky posilovat jejich stav.

Zázračný dýňový olej

Olej vyrobený z neloupaných dýňových semen je pokladnicí vitamínů včetně vitamínů s antioxidačními vlastnostmi a hodnotných linolových a olejových kyselin. Díky vysokému obsahu esenciálních nenasycených mastných kyselin dýňový olej chrání před vývojem zánětu a zklidňuje přetrvávající zánět.

Podporuje regeneraci jaterních buněk. Dýňový olej se doporučuje zejména lidem s aterosklerózou a nealkoholickým ztučněním jater. Pomáhá snižovat poškození způsobené těmito onemocněními a obnovuje optimální stav jater. Oleje jsou vysoce kalorické výrobky, ale lisování za studena a konzumace bez tepelného zpracování může přinést spoustu zdravotních výhod. Stojí za to je v malém množství konzumovat pravidelně.

Doporučený článek:  Ryby jsou důležitou součástí jídelníčku. Tyto druhy patří mezi nejzdravější
Zdroj obrázku: Freepik

Lněný olej

Len a zejména jeho mastná semena dnes prožívají skutečnou renesanci. Koneckonců v době rostoucího zájmu o přírodní metody posilování zdraví se stále více díváme po produktech, které znali naši předkové. Lněný olej, také nazývaný jaderný olej, chrání jaterní buňky, zlepšuje detoxikaci a stimuluje produkci žluči.

Chrání také další orgány, podporuje práci srdce, slinivky břišní, střev, ledvin a oběhového systému, který nepřímo ovlivňuje játra, zejména při jejich detoxikačních funkcích. Lněný olej je zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin a má optimální poměr omega-3 k omega-6, proto dokonale podporuje práci mozku a nervového systému. Při pravidelné konzumaci napomáhá snížení hladiny špatného LDL cholesterolu.

Zdroj: https://www.nativezest.com/good-fats-flax-seeds-vs-pumpkin-seeds/
.

Doporučené články