Mlsání bez výčitek. Fíky vás dostanou jedinečnou chutí, jejich složení je bezkonkurenční

Fíky jsou jedinečné a velmi chutné ovoce, které je dnes považováno za superpotravinu. Užít si můžete jejich sladké aroma, kterému nelze odolat. Kromě sladké chuti a nádherně hnědé barvy si ale užijete také zdravotní benefity, které se ničemu nevyrovnají. Co mohou fíky udělat pro vaše tělo a proč je pravidelně konzumovat?

Ovoce bohaté na vitamíny a cukry

Fíky jsou bohaté na mnoho vitamínů a minerálů. Patří mezi ně vitamíny skupiny B, vitamín C, karoten, draslík, vápník, hořčík, fosfor a organické kyseliny (jablečná, citronová a šťavelová). Čerstvé ovoce ale obsahuje také 25 procent glukózy a fruktózy. Díky tomu jsou tyto plody tak sladké a vynikající. Kromě toho tvoří až 80 procent ovoce voda.

Doporučený článek:  Maca pomáhá proti únavě, při stresu nebo pro harmonizaci krevního tlaku

Zdravotní benefity fíků

Mléko z nezralých plodů má detoxikační vlastnosti a používá se k léčbě kožních skvrn a vředů. Fíky vám mohou pomoci také s překyselením organismu, při nadměrné konzumaci alkoholu, soli a cukru. Dokáží obnovit správnou hladinu draslíku v těle a pomáhají také při zácpě. Jejich pravidelná konzumace má pozitivní vliv na práci žaludku, sleziny a slinivky břišní.

Zdroj obrázku: Freepik

Fíky jako lék na nachlazení

Fíky mimo jiné působí blahodárně také na dýchací systém. Mohou zmírnit příznaky astmatu a faryngitidy. Při nachlazení, bolesti v krku, rýmě nebo suchém kašli můžete sáhnout právě po tomto ovoci, které urychlí léčbu. K tomuto účelu je nejlepší odvar z fíků nebo několik čerstvých plodů. V Číně se používají jako neutralizátory toxinů, což vám během nachlazení rozhodně pomůže.

Doporučený článek:  Jablka jsou zdravá, některé odrůdy ale vitamíny přímo překypují. Odborníci prozradili, která je nejlepší

Jak zařadit fíky do svého jídelníčku?

Fíky můžete konzumovat mnoha způsoby. Figuette je aromatický nápoj z tohoto ovoce. Dát si je můžete čerstvé, sušené nebo nakládané. Při konzumaci sušeného ovoce myslete na to, že obsahuje čtyřikrát více kalorií, a proto byste jich neměli jíst tolik. Udělat z nich ale můžete také dezerty nebo je jednoduše přidat do smoothie.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-figs
.

Doporučené články