Mast z arniky je zázrak, který můžete zažít. Pokožka bude opět zářit

Mast z arniky je univerzální produkt, který se určitě vyplatí zařadit do domácí lékárničky. Dokáže být rychlou pomocí v případě modřin nebo kousnutí. Ne každý však zná tuto léčivou bylinku, ale její účinky jsou v mnoha případech lepší než drahé chemické krémy na obličej.

Voňavá květina

Tato exotická rostlina, která roste hlavně v horských oblastech, je charakteristická žlutými květy a jedinečnou vůní. Bylinku můžete cítit už z velké dálky. Arnika kvete v červnu a červenci. Pokud byste si chtěli tuto rostlinu sami nasbírat, není to zrovna nejlepší nápad. Arnika je zákonem chráněná v celé Evropě.

Doporučený článek:  Nezdravé tuky se dají najít i ve zdánlivě kvalitních potravinách. Je třeba vybírat obezřetně

Léčivé vlastnosti arniky leží v jejích cenných a účinných látkách. Žluté květy obsahují flavonoidy, které mají protizánětlivý účinek, fytosteroly mají antiseptický účinek, a třísloviny, které mají protizánětlivý a baktericidní účinek. Dalšími cennými látkami jsou saponiny, které mají uklidňující účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Kontraindikace masti z arniky

Mast z arniky může být také náhradou za populární výrobky pro péči o obličej. Funguje lépe než mnoho drahých krémů. Stojí za to použít ji v případě přetrvávajícího akné, změny barvy pokožky nebo kruhů pod očima. Mast navíc dokonale zvlhčuje a tonizuje pokožku. Arnika posiluje stěny krevních cév, díky čemuž pomáhá minimalizovat viditelnost popraskaných kapilár.

Doporučený článek:  Řepkový olej je ideální pro smažení, tělu dodá důležité tuky a vitamíny

Mast z arniky se považuje za bezpečný produkt. Hlavní kontraindikací je alergie na arniku. Při používání masti je třeba postupovat opatrně a vyzkoušet ji na malém kousku pokožky. Pokud se vyskytnou příznaky jako svědění nebo kopřivka, je třeba používání tohoto produktu zastavit. Je také třeba připomenout, že mast se nesmí aplikovat na poškozenou pokožku.

Zdroj: https://www.ipsy.com/blog/arnica-benefits-for-skin
.

Doporučené články