Loupání vařených brambor je někdy za trest. Díky jednoduchému triku to však půjde samo

Loupání brambor nepatří mezi oblíbené činnosti, zvláště pokud jich připravujeme dostatek pro celou rodinu. Pro mnohé je zbavení se slupek zdlouhavou a otravnou činností. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, díky kterému lze brambory oloupat mnohem rychleji. O chytrý patent se s internetovými fanoušky podělila známá tiktokerka.

Stačí naříznout slupku

K loupání brambor se nejčastěji používá škrabka nebo kuchyňský nůž. Jelikož nastává období Vánoc, mnoho domácností bude chystat bramborový salát. Mnoho kuchařů a kuchařek vaří brambory ve slupce a následně je loupe, což je velmi zdlouhavé a navíc se při této činnosti můžeme popálit. Tiktokerka Nicole Jaquesová ale přišla na způsob, jak si tuhle práci zefektivnit.

Doporučený článek:  Dobře uložené těsto na pizzu vydrží čerstvé až tři dny

Před vařením brambor ve slupce je třeba udělat jednu věc, která proces loupání značně urychlí. Slupka by se měla před vložením do hrnce mírně naříznout v jejím středu. Řez veďte kolem dokola brambory v jedné přímé lince. Buďte opatrní, abyste se přitom nepořezali. Pak naříznuté brambory vložte do dostatečně velkého hrnce a zalijte je vodou, kterou přivedete k varu jako obvykle.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete je vařit i nadvakrát

Takto se oddělí od hlízy téměř okamžitě po uvaření. Po vyjmutí z vody a mírném vychladnutí, které můžete urychlit namočením brambor ve studené vodě, stačí zeleninu uchopit za oba konce a slupku jemně sloupnout prsty. Proces vaření můžete rozdělit na dvě části, kdy nejprve naříznuté brambory pár minut povaříte, následně je oloupete a poté znovu vložíte do vody, aby se dovařily do požadované konzistence.

Doporučený článek:  Praskání rajčat předejde správné zalévání a odstraňování nadbytečných lístků

Tato metoda ušetří spoustu času a rozhodně se bude zamlouvat lidem, kteří nemají loupání brambor v oblibě. Příspěvek na TikToku vzbudil velký ohlas a spousta komentujících se shodla v tom, že o takovém způsobu loupání neměli ani tušení. Hromadně Nicole děkují za to, že se podělila o skvělý tip, který jistě v nadcházejících týdnech využijí.

Zdroj: https://www.bhg.com/recipes/how-to/cook-with-fruits-and-vegetables/how-to-peel-a-potato/
.

Doporučené články