Mikrovlnka nám usnadňuje život každý den. Některé věci je ale lepší držet od ní dál

Některé potraviny mohou po ohřátí v mikrovlnné troubě ztratit své cenné vlastnosti. Jiné mohou dokonce způsobit požár. Většině lidí se v takovém případě vybaví především vajíčko – při ohřívání v mikrovlnné troubě může dojít k explozi. Tím ale výčet potravin nevhodných do mikrovlnky zdaleka nekončí. Co jiného bychom neměli takto ohřívat?

Sklo může prasknout

Přestože je využití mikrovlnné trouby pohodlné a rychlé, někdy se neobejde bez rizik. A to i tehdy, když jde o nádobí. Některé skleněné výrobky nejsou k tomuto procesu uzpůsobené a šálky, misky či talíře z běžného skla mohou ošklivě popraskat. Pokud k tomu dojde zrovna při otevírání dvířek, riskujeme vážné popáleniny a další zranění. Totéž platí pro kovové předměty, které v žádném případě do mikrovlnné trouby nepatří.

Doporučený článek:  Vaječné skořápky a banánové slupky končí většinou v koši. Tato chyba se může vymstít

Při vkládání potravin do mikrovlnky je nezbytné zkontrolovat údaje na obalu výrobku. Pokud nejsou vhodné k ohřívání, mělo by to zde být napsané. Pokud ano, často zde najdete údaje, jak dlouho a na jaký výkon se mají ohřívat. Budete tak mít naprostou jistotu, že pokrm připravíte přesně tak, jak je třeba.

Zdroj obrázku: Freepik

Pálivé papričky, ale i hrozny nebo polystyren

Mezi potraviny a potravinářské výrobky, které nelze ohřívat v mikrovlnné troubě, patří kromě zmíněných vajec také pálivé papriky, které mohou vypouštět nebezpečný opar kapsaicinu, sušené ovoce a hrozny, které obsahují spoustu cukru. Ten může vzplanout a dýmat. Vznítit se snadno může i mrkev.

Doporučený článek:  Správné nastavení zásuvky v myčce zajistí, že nádobí bude vždy suché

Seznam nádobí, které do mikrovlnné trouby nepatří, zahrnuje plastové nádoby, které se mohou roztavit, kovové předměty (a to včetně nádobí s pozlacenými dekorativními prvky) a polystyrenové nádoby, které se vlivem tepla roztaví. Papírové sáčky se mohou vznítit, hliníková fólie může způsobit přímo požár. Nádoby, které do mikrovlnné trouby vkládáme, by měly být vždy otevřené, protože nahromadění tlaku uvnitř by mohlo vést k výbuchu.

Zdroj: https://foodnetwork.co.uk/how-to/packages/food-network-essentials/things-you-should-not-put-in-microwave
.

Doporučené články